"Binele si Raul sunt doua energii complementare si nu adversative. Daca vrei sa realizezi Binele, invata mai intai sa stapanesti temeinic Raul, caci numai in acest mod vei construi sub auspiciile Binelui"! - Samanul
"Perceptia extrasenzoriala nu este in nici un caz o chestiune de credinta. In acest domeniu are loc o buna parte din activitatea propriu-zis stiintifica. In ultimii treizeci de ani, s-a demonstrat ca avem de-a face aici cu probabilitati cuantice si ca acestea s-au dovedit a fi dincolo de orice hazard statistic". Edgar D. Mitchell, astronaut, 1971
Biopsihotronica cuprinde atat efectele biopsihocinetice, cat si intregul spectru al perceptiei "extrasenzoriale", precum telepatia, teleperceptia, precognitia, retrocognitia, experientele extracorporale, miscarile psihice de obiecte, efectele de indoire, teleportarile, aportarile, penetratiile, materializarile, levitatiile, fenomenele psihotrope etc. In fizica, particulele sau stariloe virtuale sunt cele incompatibile cu legea conservarii energiei si care, deci, nu pot exista decat in afara universului nostru spatio-temporal. De aceea, Thomas E, Bearden fost ofiter de informatii, tactician si specialist in sistemele de aparare antiaeriana, le localizeaza si fizic intr-un "spatiu multidimensional, la distanta de *trei rotatii* de starea materialitatii noastre" - sau altfel spus , intr-o dimensionalitate mai inalta. In consecinta, el defineste psihotronica drept "gestionarea tehnica a starii virtuale". Potrivit conceptiei sale, nu numai campurile "nefizice", adica acelea ale constiintei, domina campul psihotronic - sau campul PSI, in legaturile care se stabilesc cu tipurile de camp cunoscute noua (electric, magnetic, gravitational si de alta natura). El considera ca a indentificat, dee asemenea, raportuei concrete spatio-temporale intre fiintele vii, Pamant si Cosmos, idee in sustinerea careia face ape la cele mai noi descoperiri ale stiintelor care se ocupa de lumea fizica. Activitatile biopsihotronice ar provoca, in principiu, anumite "reactii specifice suprafetelor de granita", reactii ce ar avea loc intre termenii cuplului spirit-constiinta pe de o parte, si obiuectele materiale, fizic reale, pe de alta parte. In cursul activitatilor paranormel/biopsihotronice, sunt aduse in rezonanta sisteme de diferite grade de materialitate, pentru a aduna energia biopsihotronica (a se citi: bioenergia) necesara transformarii nematerialului in material, in asa fel, incat, la atingerea unei valori liminare, aceasta energie sa fie folosita pentru proiectarea "obiectelor mentale" in realitatea noastra fizica. In acest fel, niste lucruri nemateriale, gandite, deci "subiective", pot fi obiectivate, adica pot deveni materiale si vizibile.
John Hasted, profesor de fizica experimentala la Colegiul Birkbeck al Universitatii din Londra, care s-a ocupat multi ani cu studiul fenomenelor psihocinetice (mai ales al fenomenelor de indoire) si al cauzelor lor, este de parere ca si "nematerialul" (de exemplu un obiect mental) poate fi crcetat prin metode stiintifice, intrucat el contine cel putin o componenta fizica, fiind transportat in structura creierului pe purtatoare electromagnetice.
PROIECTUL
MONARCH – CONTROLUL ABSOLUT
Ce este conştiinţa: Conştiinţa
reprezintă informaţia definită de mentalul colectiv în universul implicit sau
înfăşurat aflat dincolo de lumea noastră spaţio-temporală, aşa cum a fost el postulat de fizicianul David Joseph
Bohm. Frecvenţa conştiinţei se află în plaja de frecvenţă de 425 – 450 Mhz., al
câmpului morfic emis prin epifiză ca antenă centrală şi prin fiecare nucleu
aflat în procesul de radiaţie mitogenetică a nucleului, respectiv prin emisia
de biofotoni ca purtători de informaţie.
Atacul biopsihotronic: Se efectuează prin armele microleptice,
cronale, microunde sau prin tehnici radionice. Se pot transmite în matricea
energetică a unei ţinte prin telepatie comenzi de suicid, afecţiuni ale
organelor, sau boli mortale. Toate aceste semnale se transmit prin biofotoni în
frecvenţă UV, deci energie electromagnetică de înaltă frecvenţă prin
purtătoarele câmpurilor de torsiune.
Cel mai insidios mod de atac biopsihotronic este cel iniţiat pe matricea
energetică:
-
se utilizează tehnicile psihometrice, şi radionice;
-
se exemplifică atacul prin fotogramă şi sugestiile telepatice şi telehipnotice
Vezi: Florian Anghelesu, Florin Ierbaşu, Cristian Panait.
Ce este convingerea totală şi care este rolul ei: EMPATIA, utilizandu-se ca tehnica de relatie, telehipnoza.
Atacul biopsihotronic
S. Serov si A. Troskin, ambii din Sverdlocsk, regiunea Ural, care se ocupa in principal de efectele impulsurilor telepatice asupra functiilor corpului, a reusit in cateva experimente sa damonstreze ca numarul globulelor albe (leucocite) a crescut cu aproximati cu 1500 atunci cand unui pacient i s-au indus telepatic emotii pozitive (bucurie, pofta de viata) si au scazut cu 1600 atunci cand, tot acestuia, i s-au indus emotii negative (spaima, anxietate, chiar frica de moarte).
Inca de la inceputul anilor saizeci, oamenii de stiinta americani dr. John Mihalaski, Douglas Dean si Robert Taezsch de la Colegiul de Inginerie din Newark, au pus la punct o metoda interesanta de inregistrare si masurare a impulsurilor repetate. Acest lucru le-a reusit cu ajutorul unor aparate numite "pletismografe"utilizate la stabilirea cantitatii de sange din membre, in principal din degete. Pletismograful inregisteaza, de fapt, inrosirea sau ingalbenirea extremitatilor corpului - modificari declansate, evident, prin sistemul nervos simpatic, in timp ce acesta elibereaza adrenalina. Mai intai, experimentatorii au stabilit influenta unor precese mentale asupra cantitatii de sange din degete.Acestea se modifica, de pilda, atunci cand ne incordam mintea asupra unui lucru, cand suna telefonul, dar si daca o alta persoan din preajma calculeaza mental sau se concentreaza intelectual asupra cuiva - si aici se vede importanta pletismografului pentru reperarea impulsurilor telepatice. Semnalele PSI (impulsuri telepatice) receptate, determina o reducere a cantitatii de sange, intr-un interval de zece secunde; totusi, reactiile vaselor de sange se normalizeaza dupa circa o jumatate de minut. Dean si colaboratorii sai au utilizat cei dintai pletismograful pentru masurarea modificarilor fiziologice din corpul uman. Este vorba despre modificari care isi au originea in impulsuri telepatice inconstiente. Experientele cu doamna Garret au condus la reactii pletismografice iesite din comun. Doamna Garret se afla in Florida. Degetele ei au fost conectate la un pletismograf, in timp ce un emitator aflat in biroul ei din New York, examina fisele cu nume. Indata ce venea la rand numele unui prieten sau al unei prietene a doamnei Garret, scadea cantitatea de sange din degetul ei - desi emitatorul se afla la o distanta de aproape 2.000 de kilometri, ei ne spunandu-i-se nimic despre ce fisa era vorba.
Interesant este faptul ca au fost testate cu pletismograful si persoane care nici macar nu au stiut ca participa la o experienta de receptare telepatica, avand impresia ca nu era vorba de cat sa li se determine cantitatea de snge. Rezultatele au fost remarcabile, ceea ce permite concluzia ca "traficul" telepatic se desfasoara prin inconstient, adica in emisfera dreapta, sediul emotiilor, al amintirilor, coordonat de energia Yn, dar lipsit de logica erotetica (logica intrebarilor) si de rationamentele logice. Impulsurile telepatice se intind pana dincolo de lumea noastra spatio-temporala, ele fiind infinit de rapide pentru puterea noastra de intelegere; cu alte cuvinte, semnalele PSI il ating pe receptor chiar in clipa in care sunt generate, adica emitatorul si receptorul se "contopesc" unul in celalalt. Semnalele telepatice mai pot fi masurate si cu ajutorul unui alt aparat, numit "tobiscop", respectiv a unei variante a acestui aparat - biometrul, pus la punct de catre dr. Viktor Adamenko din Moscova. Aparatul este capabil sa "adulmece" acele suprafete unde fluxul de energie este blocat. Examinarile facute de rusii Viktor Adamenko si Vladimir Raikov asupra unor persoane aflate in diferite stari ale constiintei, au constatat ca toate campurile bioplasmatice ale persoanelor "vizate" prin telepatie, reactioneaza puternic.
Parapsihologii din Moscova si Leningrad au facut, in repetate randuri, demonstratii cu privire la influenta telepatica (stimularea) exercitata de la distanta asupra constiintei. Pe baza unor masuratori electroencefalografice efectuate sistematic, s-au putut constata interconditionari corespunzatoare. Echipa de specialisti din Leningrad E. Naumov, G. Sergheiev si L. pavlova au observat inca din anii saptezeci, ca, atunci cand impulsurile telepatice contin mesaje cu incarcatura emotionala, valorile electroencefalogramei (EEG) se modifica spectaculos. Transmiterea unul dupa altul a mai multor impulsuri emotionale cu caracter negativ a produs o iritare "in forma de cruce" in creierul persoanei testate. In aceste conditii, EEG a indicat o oboseala a creierului, oboseala caracterizata de unde theta lente, suprasincronizate (6-7 Hz), si de unde delta (1,5 Hz).La scurt timp dupa ce persoanele tratate telepatic-negativ au fost influentate de impulsurui emotionale pozitive (senzatie de liniste si bucurie), activitatea electrica a creierului s-a linistit - cu alte cuvinte, EEG s-a normalizat intr-un interval de unu pana la trei minute. Nu au lipsit nici incercarile de a le induce receptorilor pe cale telepatica stari de teama, insotite de senzatii de sufocare si vertij.
Pentagonul este preocupat, de multi ani, de masurile adecvate menite sa protejeze presedintele american si suita sa, impotriva unor manipulari telepatice. Este vorba despre un fel de garzi de corp telepati care sa-i pazeasca zi si noapte pe membrii guvernului american, amenajand in jurul lor un scut de protectie sau zona de protectie psihica, complementara cu aparatura speciala - "contraemitatoare", care reactioneaza automat, facand inofensive emisiunile telepatice distructive, cu ajutorul unor campuri electromagnetice-biologice combinate, instituind o zona protectoare care se desface ca un eventai larg in jurul domeniului de activitate al persoanelor expuse riscului.
Pana acum am facut scurte referiri la importanta, din punct de vedere militar si al contrainformatiilor, a hipnozei indusa telepatic (telehipnoza), o specie de atac deosebit de perfida, care se poate solda cu subminarea insidioasa a unui potential inamic, cu erodarea permanenta a capacitatilor sale economice si defensive.
Prin anumite procedee de selectie, pot fi "recrutati" mediumi capabili sa-si exercite de la distante mari influenta mentala. Desprepericolele legate de telehipnoza avertiza si colonelul John B. Alezander, astfel: "Hipnoiza telepatica reprezinta si ea un important potential militar. In plus, sunt avute in vedere si alte metode de comunicare mentala. Esential in acest cadru este ca receptorul informatiei sa nu observe ca i se insufla ganduri ce provin dintr-o sursa straina, ci sa creada ca este vorba de propriul sau bagaj intelectual". In laboratorul doctorului Pavel Guliaev de la Institutul "Behterev" din Leningrad privind Cercetarea Creierului, au fost induse calitati telehipnotice chiar si unor persoane neexperimentate din punct de vedere mediumnic, calitati cu care acestea si-au putut adormi prietenii de la distanta.
O metoda simpla de stimulare si cultivare a aptitudinilor telepatice utiliza inginerul sovietic Vladimir Fidelman in cadrul Sectiei de Bioinformatie a Institutului "Popov" din Moscova. In cartea lor Psi-Training (Pregatirea in domeniul PSI), ostrander si Schroederdescriu metoda teleblinker a lui Fidelman, care a pus un numar, de exemplu 8, deasupra unei surse de lumina si, cu ajutorul numarului 8, a facut-o sa clipeasca ritmic in directia emitatorului telepatic. "Cantati" la invitat el, "cantati 8, 8, 8, in ritmul luminii". L-a pus pe emitator sa se cufunde in 8, pana cand acesta nu a mai vazut nimic altceva decat un 8 de mare claritate pe un ecran imaginar din mintea sa. Fidelman relata ca, dupa ce s-a antrenat in aceasta tehnica, emitatorul sau a reusit sa transmita unui receptor, la o distanta nu mai mare de 1,5 kilometri, 100 din 134 de numere. Luminile clipitoare ale lui Fidelman l-au ajutat, fara indoiala, pe emitator sa se concentreze mai bine si, in felul acesta, sa gandeasca mai precis, mai stabil si mai convins ca poate face ce i se cere.
24 decembrie 2013
Am intrerup cursivitatea discursului privind Campurile de torsiune, inclusiv pe cea referitoare la frmele teoretice de atac biopsihotronic si in continuare voi introduce o succinta prezentare a unei actiuni de atac biopsihotronic prin mijlocirea unui emitator radionic. Pentru necunoscatori, Radionica este sora geamana cu Radiestezia numai ca, spre deosebire de radiestezie care este receptiva, radionica este emisiva si functioneaza prin mijlocirea campurilor de torsiune emise morfogenetic. Spre intelegere, sa se consulte "Campurile morfogenetice", lucrarea de mare amploare a lui Rupert Seldracke. O emisie morfogenetica a mentalului, transportata de purtatoarea torsionica, nu "oboseste" in calatoria sa deoarece actioneaza in hiperspatiu si, deci, se afla in afara timpului si spatiului din Universul tri-qvadri dimenional. Directionata asupra unei tinte cu precizarea pe emitatorul radionic desfasurat, care sunt locurile (organele) care trebuiesc atacate si distruse, in raport de frecventa cronala stabilita de actant, aceasta va lovi direct structura ADN-ului prin "proiectilele" biofotonice pe frecvente U.V. In acest mod, in matricea (tiparul) energetica a tintei se inscrie o alta paradigma compozitionala care va genera ceea ce s-a stabilit morfogenetic. De mare succes, sunt patologiile canceroase care se structureaza insidios si izbucnesc violent, fara putinta de contracarare. Tot in acest construct pot fi induse paraplegii, paralizii, atacuri cerebrale, stop cardiac, si orice alt fel de patologie mai usoara, care poate constitui un semnal de atentionare catre tinta umana si nu numai. In continuare voi posta cateva imgini exemplificatoare, privind modul cum s-a actionat radionic asupra unei tinte.
CATEVA CONSIDERATII DESPRE CONTROLUL MINTII
CÂMPURILE
DE TORSIUNE – CĂRĂMIZILE LA BAZA LUMII
Teoria vidului fizic a fost cea care a precedat teoria interacţiunilor de
torsiune. La vremea sa, Newton a folosit termenul de eter definindu-l ca un
mediu elastic în care acţionează forţele de atracţie dintre corpuri.
În anticele "Vede" (din anul 4000 î.e.n.) se vorbea despre
existenţa unei paramaterii primare din care se naşte totul şi în care se
întoarce totul. Putem sesiza o corespondenţă între aceste concepte.
Proprietăţile mediului de vacuum determină o autocompensarea acestuia, el
fiind închis. Acest mediu nu poate fi observat întrucât suma sarcinilor
pozitive este egală cu suma celor negative, iar rotaţiei de stânga a
elementelor îi corespunde una de dreapta, iar masa lor în stare de repaos este
egală cu zero.
Acest fenomen nu se manifestă prin prisma unui observator al materiei
fizice. Totuşi acest mediu are o densitate extraordinară, aceasta fiind de
ordinul a 1095. Cercetările asupra vacuumului au arătat că în interiorul
acestuia decurg procese de autocreaţie a materiei. Aceste procese, cum ar fi că
„ de nicăieri” apar electronii şi pozitronii, nu pot fi explicate de fizica
clasică, doarece acesteia îi este dificil conceptul de Potenţial şi Dinamică.
Tot ce se află în Potenţial „trece” concomitent şi în Dinamică.
Aceste particule ale substanţei există pentru foarte scurt timp, se unesc
şi dispar în acelaşi punct al mediului unde au apărut. Această apariţie şi
dispariţie a materiei ne dă dreptul să spunem că un asemenea mediu există,
acestea fiind tocmai interacţiunile despre care se spunea în "Vede”.
Vacuumul sau Potenţialul, este acel mediu primar din care se naşte totul şi
în care se întoarce totul. „Anume vacuumul reprezintă acel mediu primar care nu
conţine substanţă proprie”. Acesta este o materie care nu are greutate în stare
de repaos. Acesta este în fond Spiritul, sau Informaţia.
În lucrările teoreticianului rus Ghenadiy Şipov a fost arătat un sistem de
3 ecuaţii prin care, ca şi în teoria lui Newton, se poate descrie exact orice
mişcare din punct de vedere analitic.
Proprietăţile câmpurilor de torsiune.
o
Se
formează în jurul unui obiect în rotaţie şi reprezintă totalitatea
microturbionului spaţiului. Întrucât substanţa constă din atomi şi molecule,
iar atomii şi moleculele au propriul lor spin, în momentul rotirii, substanţa
are întotdeauna rotaţie torsionica (RT).
o
Proprietăţile
magnetului. Sarcinile de torsiune de acelaşi sens (cel al direcţiei de rotire)
se atrag, de sensuri opuse - se resping.Un
grop (săculeţ) cu greutate în mişcarea de rotaţie are de asemenea RT. Există RT
statică şi unduitoare. Poate apărea datorită unei anumite geometrii a spaţiului.
O altă sursă de RT este reprezentată de câmpurile electromagnetice. Legătura
cu vacuumul. Componenta vidului - fotonul, conţine două pachete inelare care se
rotesc în direcţii opuse (spinul stâng şi cel drept). Iniţial aceştia se
compensează şi momentul total al mişcării de rotaţie este egal cu zero, din
această cauză vacuumul nu se manifestă nicicum. Mediul de răspândire a
sarcinilor de torsiune este vidul fizic.
o
Proprietăţile
memoriei. Obiectul creează în spaţiu (în vacuum) o polarizare spinală stabilă
care rămâne în spaţiu şi după eliminarea obiectului propriu-zis.
o
Viteza
de răspândire este practic de ordinul clipei, din orice punct al Universului
până în orice punct al acestuia.
o
Acest
câmp are proprietăţi de natură informaţională, el nu transmite energie, ci
informaţie. Câmpurile de torsiune sunt baza Câmpului Informaţional al
Universului.
o
Energia,
ca şi consecinţă secundară a modificărilor câmpului de torsiune. Modificările
de la nivelul câmpurilor de torsiune sunt însoţite de modificarea
caracteristicilor fizice ale substanţei, de degajarea energiei.
o
Răspândirea
prin intermediul mediului fizic. Întrucât RT nu suferă pierderi energetice, ea
nu scade la trecerea prin diferite medii fizice.
o
Omul
poate să perceapă şi să transforme câmpurile de torsiune. Gândul este de natură
torsionară.
o
Câmpurile
de torsiune nu sunt limitate în timp. Semnalele torsionare de la un obiect pot
fi recepţionate în trecutul, prezentul şi viitorul obiectului.
o
Câmpurile
de torsiune se află la bază creării lumii.
Câmpurile de torsiune prin prisma
biofizicii.
Când H. Herz cu o sută de ani în urmă a obţinut experimental unde
electromagnetice artificiale, aceasta a constituit o revelaţie nu numai pentru
ştiinţă şi tehnică, ci a dat naştere unei situaţii principial noi în mediul
înconjurător al Pământului.
Drept mărturie stau descoperirile contemporane şi tehnologiile din domeniul
câmpurilor fizice fine, care ne permit să privim cu alţi ochi lucrurile care
sunt foarte obişnuite şi comune pentru noi, s-ar părea.
Astfel, cercetările efectuate în SUA şi Suedia au scos la iveală faptul că
câmpurile electromagnetice create de sistemele electronice, care sunt de sute
de ori mai slabe decât câmpul natural al Pământului, prezintă pericol pentru
sănătate. (Intensitatea câmpului electrostatic în zona monitorului constituie
1-10 W/m, (waţi pe metru) inducţia magnetică este de 0,1-10 mGs, (se citeşte
microgauşi) ceea ce e cu mult mai puţin decât fonul natural al Pământului (care
e de 140 W/m şi respectiv de circa 400 mGs).
Printre altele, radiaţiile electromagnetice din zonele din apropierea
televizoarelor, a radiotelefoanelor şi a altor aparate electrocasnice au aceleaşi
valori).
Aceste descoperiri ne permit să înţelegem mai bine natura lumii
înconjurătoare şi în particular vom discuta despre interacţiunea dintre
fluctuaţiile electromagnetice ale diferitelor aparate şi structura omului.
Structura omului, din punct de vedere biologic, reprezintă totalitatea
nenumăratelor contururi de fluctuaţie. Inima, plămânii, stomacul etc. Şi toate
organele interne funcţionează pe propriile lor frecvenţe. (În total au fost
descoperite în organismul uman circa 300 de ritmuri zilnice. A se corela cu
cele 300 de suflete de care vorbeam cu altă ocazie ).
Pornind de la această premiză putem spune că procesele de fluctuaţie, din
care fac parte şi radiaţiile magnetice şi electromagnetice, constituie şi stau
la baza lumii noastre.
Ce spun însă fizicienii despre acest lucru? În prezent în prim-planul
ştiinţei actuale stau teoriile particulelor elementare: („Teoria vacuumului
fizic”, „Teoria câmpurilor de torsiune”, „Teoria microleptonică a
câmpului", etc). Aceasta este teoria prin care savanţii încearcă să
explice geneza tuturor lucrurilor din lume.
Ultima şi cea mai avansata realizare reprezinta formula „vidului fizic”
care caracterizează şi descrie golul distorsionat şi spaţiul spiralat. Teoria
examinată descrie naşterea din vacuum nu numai a particulelor elementare, ci şi
a unor obiecte fizice mai complexe (teleportarea).
Ce explică teoria câmpurilor de torsiune?
Pornind de la ipotezele de bază ale acestei teorii putem spune că fiecărui
parametru independent al particulelor elementare îi corespunde un câmp
independent.
Analizând un parametru independent cum este spinul, echivalentul cuantic al
momentului de rotaţie unghiular, „reiese” că spinul sau rotirea pe nivel
macroscopic dă naştere unui câmp material propriu, care asigură interacţiunea
dintre obiectele care au spin sau rotaţie.
Aceste cercetări ale câmpurilor de torsiune au fost motivate de
nenumăratele fenomene observate de diverşi savanţi în urma unor experimente
fizice, pe parcursul unui interval îndelungat de timp şi care nu se încadrau în
legităţile cunoscute ale fizicii clasice, precum şi capacităţile fizice ale
oamenilor care pot reproduce constant, după propria voinţă, abilităţi
neobişnuite.
Câmpurile de torsiune nefiind nicidecum o abstracţie teoretică care explică
aceste fenomene, existenţa lor a fost demonstrată experimental.
Există generatoare de câmpuri de torsiune, instalaţii electrice, folosirea
cărora ne permite să modificăm proprietăţile obiectelor materiale, de exemplu
ale lichidelor, metalelor şi aliajelor.
O direcţie de mare perspectivă a acestor tehnologii reprezintă căutarea
minereurilor utile, etc. În afară de aceasta sunt elaborate mijloace de
protecţie împotriva diverselor tipuri de radiaţii, dar si posibilitatea de a le folosi in diverse forme de atac..
Explicând natura câmpurilor de torsiune, savanţii au ajuns la concluzia că
în funcţie de direcţia de rotaţie există câmpuri de torsiune de dreapta şi de
stânga.
Ei au mai demonstrat că câmpurile de dreapta sunt benefice pentru om,
îmbunătăţesc fluiditatea tuturor mediilor, cresc conductibilitatea membranelor
celulare, iar prin creşterea fluidităţii se reduce posibilitatea apariţiei
cheagurilor de sânge, are loc o îmbunătăţire a proceselor metabolice, se
ameliorează homeostaza generală a omului etc. In schimb, campurile cu rotatie levogira (de stanga), actioneaza exact invers.
Mai mult decât atât, frecvenţele pot fi selectate astfel încât acestea să
nu acţioneze asupra întregului organism, ci numai asupra unor organe separate,
cu efecte beneficie (terapeutice) sau malefice (distructive)..
La rândul lor, câmpurile de stânga au o influenţă nocivă asupra omului.
Ceea ce este interesant de fapt este că tocmai câmpurile de torsiune de stânga
predomină dacă nu în toate, atunci în majoritatea aparatelor electronice, dar si printr-o polaritate specifica prin mijloace radionice.
Ultimele cercetări din domeniul vacuumului fizic şi al câmpurilor de
torsiune au arătat că şi componenta de torsiune a câmpului electromagnetic are
un efect negativ asupra organismului uman, ea reprezentând o superpoziţie
foarte complexă a câmpurilor de torsiune de dreapta şi de stânga, care apar
impulsiv atunci când funcţionează echipamentele electromagnetice.
Mai mult decât atât ea nu poate fi ecranată prin metode tradiţionale,
întrucât această superpoziţie are o radiaţie mai complexă decât cea
electromagnetică. Aceste componente au un efect extrem de negativ asupra
structurii energetico-informaţionale a fiinţei umane.
În prezent a fost elaborată o întreagă direcţie in domeniul protecţiei şi
neutralizarii a radiaţiilor electromagnetice.
Plansa NADIS-urilor
prin care circula energiile de tip FOHAT si PRANA
Cum
funcţionează protecţie torsionica tip Torser?
Echipamentul electronic, în momentul funcţionării, creează o superpoziţie
foarte complexă de radiaţii electromagnetice care are o formă de răspândire
spaţialo-dimensională. Pentru localizarea unei asemenea surse este necesară
crearea unui contur de volum sau a unei reţele în jurul sursei.
Acest lucru se realizează prin amplasarea pe corpul sau în apropiere sursei
a unor echipamente locale. Când acest echipament începe să interacţioneze, se
formează o reţea de forma unei spirale care acoperă, ca un scut de forţă, sursa
de iradiere negativă.
Complexul componentelor de iradiere negativă, nimerind în această reţea,
îşi schimbă orientarea, supunându-se legilor sistemei de forţă de forma unei
spirale tridimensionale sau reţelei.
Sistemul emiţătorului capătă o formă sferică care reorientează în cele din
urmă totalitatea formelor de radiaţie (electromagnetice, de torsiune,
microleptonice, etc.) care provin dintr-o sursă concretă de iradiere (a
monitorului şi a microprocesorului, a televizorului, a radiotelefonului, etc.)
Mai mult de atât, la anumiţi parametri de setare a acestei reţele de
protecţie este posibilă transformarea câmpului de torsiune de stânga în câmp de
torsiune de dreapta. În acest fel are loc localizarea şi neutralizarea
radiaţiei negative. După acest principiu funcţionează sisteme de protecţie
energo-informaţională.
În afară de aceasta mai există o influenţă negativă care are un impact
asupra structurii energo-informaţionale a omului, aşa-zisa psi-acţiune, mai
exact câmpurile de psi-acţiune (deşi şi acelea sunt holograme a căror reţea poate fi calculatorul).
Aceasta este legată de supraexcitarea cu informaţie-energie negativă
primită de la ecranele monitoarelor, televizoarelor într-un contur închis
nemanifestat. Drept exemplu pot servi jocurile de calculator agresive sau inductii subliminale prin mijloace audio-video aparent banale.
La ora actuală, aceasta este practic singura protecţie bazată pe principiul
funcţiei de reflexie dimensionale a numeroase câmpuri de forţă geometrice
exploataţionale care creează un complex rezistent de eliberare a câmpului de
efectele negative.
Obiectul cercetării - cooperarea dintre un grup de fizicieni şi Ministerul
Apărării.
Era vorba despre crearea unei arme pe baza câmpurilor de torsiune. Au fost
alocaţi bani din buget pentru acest program de cercetare:
o
Acţiunea
medico-biologică de la distanţă asupra trupelor şi a populaţiei prin
intermediul iradiaţiilor torsionare.
o
Acţiunea
psiho-fizică de la distanţă asupra trupelor şi a populaţiei prin intermediul
iradiaţiilor torsionare.
o
Protecţia
medico-biologică a armatei şi a populaţiei de efectele de torsiune.
Aceste radiaţii nu se diminuează la distanţă, cu ajutorul lor se poate
transmite selectiv informaţia oricărei persoane sau acea persoană poate fi ucisă.
După părerea directorului Centrului Ştiinţific al Vidului Fizic din Rusia,
academicianul RAEN G.Şipov, materia se naşte într-adevăr din nimic şi
într-adevăr cu ajutorul informaţiei.
Numai informaţia există în câmpul de torsiune. Câmpul de torsiune al
Universului trebuie să aibă neapărat o înrâurire şi asupra subconştientului
colectiv, care determină în final procesele sociale şi transformările care au
loc pe planeta noastră.
Istoria ştiinţei ne arată convingător că abordările vechi opun întotdeauna
o rezistenţă disperată noilor teorii şi descoperiri. De exemplu H. Herz,
creatorul generatorului fluctuaţiilor electromagnetice nega posibilitatea
folosirii undelor electromagnetice pentru transmiterea informaţiei. N.Borr,
propunând modelul cuantic al atomului se îndoia de posibilitatea dezagregării
acestuia.
Din această cauză noi înţelegeam că rezistenţa din partea mediului academic
vechi nu ne-ar fi permis să ne desfăşurăm activitatea, dacă am fi încercat să
lucrăm în cadrul acestor instituţii şi, de aceea, am găsit căi ocolitoare.
În 1987 am reuşit, primind rezoluţia lui N. Rîjkov, să trecem la
organizarea unei direcţii de cercetări speciale. Am început să experimentăm cu
câmpul de torsiune generat de corpurile în rotaţie. Unitatea câmpului de
torsiune – spinul, reprezintă moment de rotaţie. Am remarcat următoarele
proprietăţi ale câmpului de torsiune:
o
nu
este diminuat de distanţă şi mediu; se răspândeşte instantaneu în spaţiu;
o
elementele
omonime din câmpul de torsiune se atrag, cele opuse se resping;
o
spinul
influenţează alt spin;
o
câmpul
are efectul de memorie spinală, putand actiona in timpul trecut, prezent si viitor. Dar cel mai important este faptul că câmpul de torsiune poate să acţioneze
asupra obiectelor materiale fără schimb de energie!
Câmpurile de torsiune - sateliţii nemijlociţi ai radiaţiilor electromagnetice.
Câmpurile de torsiune (spinale, axiale, formale) reprezintă perturbări de
vacuum. Toate corpurile materiale ale lumii vii cât şi a celei neînsufleţite
pot genera aceste câmpuri. Însă în condiţii obişnuite aceste câmpuri sunt
foarte slabe şi de aceea aproape că nu se manifestă.
Totuşi, cu ajutorul anumitor corpuri sau echipamente de o anumită formă
geometrică, capabile să deformeze geometria plată a vacuumului fizic, pot fi
generate câmpuri de torsiune de mare intensitate, care pot fi înregistrate cu
ajutorul unor echipamente de laborator sau indicatori.
Lucrările savanţilor ruşi referitoare la utilizarea unor noi tipuri de
energie sunt cele mai promiţătoare. Energia poate fi extrasă direct din spaţiu,
iar rezervele acesteia sunt nelimitate. Nu mai e nevoie de staţii atomice,
linii de transmisie electrică, petrol, gaz. Deja există echipamente termice a
căror randament este de 150%.
Cum rămâne cu legea păstrării energiei?
Această lege este adevărată doar în anumite privinţe, de exemplu în cazul
interacţiunii corpurilor materiale. Câmpurile de torsiune însă acţionează
asupra obiectelor materiale fără transmitere de energie. Şi aceasta nu e
ficţiune, este realitate.
Lumea energiei psihice a omenirii este bazată pe câmpurile de timp-spaţiu,
pe care omul de ştiinţă le numeşte de torsiune. Aceste câmpuri păstrează
informaţia despre lume, în ele se fixează gândurile fiecărui om.
Baza substanţei, pe care o numim de obicei sufletul omului, reprezintă
tocmai aceste câmpuri de torsiune, care sunt unite după modelul reţelelor de
calculatoare şi formează un Spaţiu Informaţional Comun (SIC), ceva de genul
unei bănci cosmice de date. Centrul de conducere al SIC este Raţiunea Supremă,
sau Dumnezeul Total, Fundamenta si Absolut, asa cum il defineste Hermes Trismegistus in Kibalion.
Conform surselor spirito-stiintifice antice, civilizaţiile anterioare (atlanţii)
erau conectaţi la această reţea. Copiii atlanţilor nu trebuiau, ca cei ai
oamenilor, să înveţe să vorbească, să scrie, să citească. Odată apăruţi pe lume
ei deţineau deja un set de cunoştinţe şi erau conectaţi la raţiunea
Universului.
Cum susţinea filosoful Spinoza: „este posibil doar ceea ce se realizează şi
se realizează doar ceea ce e posibil”, iar în Sfânta Scriptură scrie: „Nu
există nimic tainic, ce nu ar putea fi aflat”.
Aceasta a făcut omul de ştiinţă rus G.Şipov. Teoria lui despre vacuumul fizic
a condus la cea mai mare descoperire a secolului XX, câmpurile de torsiune -
una din proprietăţile cărora reprezintă posibilitatea transmiterii instantanee
a informaţiei fără pierderi de energie, indiferent de distanţă.
De asemenea, pe baza câmpurilor de torsiune au fost elaborate generatoarele
de torsiune - cele mai eficiente sisteme de protecţie bioinformationala
împotriva diferitelor tipuri de radiaţii dar si sisteme de atac inespungnabile.
Aprecierile analitice referitor la criza globala
Majoritatea aprecierilor analitice, fără îndoială, juste privind stadiul
dezvoltării civilizaţiei de la sfârşitul secolului al XX-lea si inceputul celui de al XXI-lea, se rezumau la
constatarea crizei globale tot mai accentuate a civilizaţiei. Dacă o astfel de
criză globală ar fi apărut în istorie pentru prima dată, atunci, probabil, pentru
omenire ar mai fi rămas o speranţă foarte slabă, sau speranţa că se va întâmpla
o minune, sau că ne mai rămânea posibilitatea de a trăi doar pentru două
generaţii şi nu pentru trei. Însă crizele au apărut de nenumărate ori în
istoria omenirii pe parcursul ultimelor 12 000 - 15 000 de ani.
Prima criză globală a civilizaţiei a apărut în perioada neoliticului.
Caracterul colectiv, ca bază de existenţă a omenirii, şi-a epuizat resursele şi
numărul populaţiei de pe pământ, care, potrivit ultimelor aprecieri ale
arheologilor, era de aproximativ 3 milioane de oameni, s-a redus de aproape 2
ori. Iată când ameninţarea dispariţiei omului, ca specie de pe Pământ, a fost
cu totul reală. Însă acest lucru nu s-a produs.
A fost inventată roata, uneltele de prelucrare a pământului, omenirea a
trecut la un mod de viaţă sedentar şi, într-un interval scurt de timp, şi-a
sporit numărul de câteva ori şi, deci, criza a fost depăşită. Descoperirile din
domeniul noilor tehnologii au reprezentat în istoria omenirii întotdeauna un factor
principal în depăşirea crizelor civilizaţiei. Dar în ultimele secole, spre
deosebire de epoca neoliticului, tehnologiile de vârf au luat fiinţă din
paradigme ştiinţifice noi, din noi cunoştinţe.
Din cele relatate mai sus se pot trage concluzii foarte importante. Dacă o
să credem în legile privind istoria dezvoltării civilizaţiei, atunci, nimerind
într-o stare de criză globală, omenirea în mod obligatoriu va acumula noi
cunoştinţe. Problema constă în aceea, cât timp îi va trebui omenirii pentru a
putea fi elaborate unele tehnologii de vârf, bazate pe principii fizice noi.
Noua paradigma fizica
Putem constata cu satisfacţie că noua paradigmă fizică a fost deja creată
şi, la ora actuală, este în desfăşurare procesul de creare a unei sume de
tehnologii de vârf. Pe parcursul ultimelor trei sute de ani, ştiinţa a cunoscut
două câmpuri universale cu acţiune pe distanţă mare. Acestea sunt: câmpul
gravitaţional şi câmpul electromagnetic.
Însemnătatea câmpurilor universale cu acţiune pe mare distanţă este bine observată
pe exemplul câmpurilor electromagnetice. A devenit evident faptul că în secolul
al XX-lea este greu să numim o problemă tehnică, ştiinţifică sau orice altă
problemă, legată de viaţa de toate zilele, care să nu poată fi rezolvată cu
ajutorul electromagnetismului.
Aici intră electroenergetica, transportul electric, comunicaţiile radio,
tehnica de calcul, navigaţia şi multe altele. În apartamentele noastre, oriunde
ne-am îndrepta privirea, vom vedea tot felul de aparate electromagnetice -
frigider, televizor, aspirator de praf, cuptor cu microunde şi altele.
Când un om bolnav vine la cabinetul unui fizioterapeut, el observă acolo
multe echipamente diferite, iar majoritatea dintre acestea este reprezentată de
aparate electromagnetice. Rarele excepţii printre aceste echipamente, care nu
sunt electromagnetice, sunt reprezentate, de exemplu, de tărgi, duşul Şarko, de
aplicări cu muştar şi de lipitori.
În ultimii trei sute de ani nu s-a reuşit descoperirea nici unui câmp
universal cu acţiune la mare distanţă, care ar putea să ofere o sferă atât de
impresionantă în privinţa diversităţii utilizărilor sale practice cum este
cazul electromagnetismului.
Atacul biopsihotronic
tehnici si metode
- dupa studiile lui Ernst Meckelburg -
"In urma cu vreo cincizeci de ani, astronomul dr. Felix Zigel, care lucra, pe atunci, la Institutul pentru Cercetari Spatiale din Moscova, numea telepatia o "stiinta a viitorului". Avertismentele lui insistente si apelurile altor savanti de nestirbita reputatie nu au ramas fara ecou, deoarece, inca din anul 1965, existau in Uniunea Sovietica urmatoarele:
- mai multe centre care desfasurau cercetari si ecperiente de telepatie la nivel stiintific;
- echipe speciale alcatuite din oameni de stiinta - fiziologi, psihologi, neurologi, fizicieni, matematicieni, ciberneticieni, electronisti - care se ocupau cu mecanismul de functionare a telepatiei, precum si cu punerea la punct de tehnici pentru utilizarea practica a acesteia;
Zelul cu care s-a trecut, si in Este si in Vest, la perfectionarea unor tehnici sigure de comunicare telepatica (bioinformatica) - in Statele Unite, la Colegiul de Inginerie din Newark si in alte parti se desfasura, inca din 1962, o activitate intensa in domeniul elaborarii de tehnici stabile de transmitere - impune concluzia ca "lumea" s-a lamurit si in ceea ce priveste aspectele militare si de spionaj ale acestei probleme. Pentru a trece in revista numai cateva, iata domeniile de utilizare, altele decat cele civile, in care se poate demnostra ca s-a lucrat:
- mentinerea unei comunicari fara paraziti si independent de energie intre propriile mari unitati militare, precum intre acestea si marile unitati ale tarilor prietene, mai ales intre sistemele mobile de arme (tancuri, vapoare, submarine, avioane si nave spatiale), in special in perioade de criza;
- supravegherea unilaterala a activitatilor inamicului ("interceptare" telepatica, in cadrul proiectului SADDOR prin sateliti);
- supravegherea telepatica a comunicarii analoage a inamicului (interceptarea mentala a intentiilor unui adversar potential); cu alte cuvinte: telepatul A intercepteaza comunicarea telepatica dintre emitatorul telepatic B si recepturel telepatic C, inamici;
- bruiajul comunicarii telepatice a inamicului tot pe cale telepatica sau prin mecanisme psihotronice care intaresc propriile semnale mentale de bruiaj;
- influentarea telepatica de la distanta (telehipnoza) a unor persoane de prim-plan luate individual, de exemplu influentarea in sensul dorit a unor inalti politicieni, militari, economisti (pentru a lua decizii gresite, a le submina increderea, a-i determina sa incline catre acte de sabotaj, a-i compromite total si definitiv etc.) - toate acestea pentru a crea posibilitatea cuceririi fara lupta a unui potential inamic sau tara care starneste interes;
- influentarea telepatica de la distanta a unor intregi formatiuni militare sau grupuri de populatie din centrele aglomerate, pentru a abate atentia, a induce in eroare, a face sa se instaleze indiferenta in sufletele oamenilor, a inspira frica si groaza, a incita la rascoala sau sabotaj, a provoca dezbinare intre oameni etc., acest proces de influentare putandu-se intinde pe perioade lungi si foarte lungi, asociindu-se cu masuri negative (propaganda, demoralizare, incurajarea consumului de droguri in randul tinerilor, cresterea criminalitatii etc.) in tari pentru care se manifesta interes. La ora actuala, in Romania se lucreaza intens pe aceste domenii si cu un evident succes!
- Inducerea telepatica de deranjamente psihice la persoane luate individual sau la grupuri de populatie (inductie sprijinita - cand este nevoie - si de campuri electromagnetice prin tehnologii specifice, pentru a le conditiona (a le "inmuia") in vederea unei preluari ulterioare blande; acest fapt putandu-se realiza de catre echipe de "neconventionali" bine antrenati, prin telehipnoza, inculcandu-se spaima de a trai, depresie, groaza, ganduri de sinucidere, ipohondrii, acte de violenta fara nici o justificare aparenta etc.;
- "dirijarea" telehipnotica, in spatele inamicului, a propriilor agenti insarcinati sa faca interceptari, spionaj, sabotaje, sau sa comita asasinate, adica declansarea de actiuni de acest gen, sugerate anticipat in propria tara, in timpul antrenamentelor speciale.
- "calirea" telehipnotica a agentilor sau soladtilor proprii care opereaza in tabara inamica; acestia fiind supusi unei ifluente telehipnotice permanente, pentru a nu trada nici un secret. Sarcina unor hipnotizatori capabili ar consta in spargerea hipnoblocadei induse de inamic, pentru a lasa cale libera fluxului de informatii la prizonieri (eventual, un asemenea zid mental poate fi "ciuruit" pe cale hipnotica, prin utilizarea simultana a anumitor droguri);
Criminalul in serie Charles Manson
- La informatiile emise telepatic, viteza de transmitere se situeaza intre 0,005 si 0,1 biti/secunda (bit - unitatea de masura pentru continutul de informatie al unui semn luat individual).
- Viteza de transmitere a informatiei nu depinde de nimic, deoarece semnalele PSI se "propaga" neutru din punct de vedere al timpului, adica fara consum de timp (instantaneu), deoarece "circulatia" campurilor PSI se petrece prin hiperspatiu;
- La biocomunicare, receptorul nu are nici o idee logica despre natura exacta a a imaginii-obiect "trimise"; in mod obisnuit, se recepteaza numai impresii calitative, care provoaca persoanei testate o anumita senzatie (forma, culoare, duritate);
- Cele mai bune rezultate se obtin in cazul mesajelor telepatice scurte (durata pana la un minut).
S. Serov si A. Troskin, ambii din Sverdlocsk, regiunea Ural, care se ocupa in principal de efectele impulsurilor telepatice asupra functiilor corpului, a reusit in cateva experimente sa damonstreze ca numarul globulelor albe (leucocite) a crescut cu aproximati cu 1500 atunci cand unui pacient i s-au indus telepatic emotii pozitive (bucurie, pofta de viata) si au scazut cu 1600 atunci cand, tot acestuia, i s-au indus emotii negative (spaima, anxietate, chiar frica de moarte).
Inca de la inceputul anilor saizeci, oamenii de stiinta americani dr. John Mihalaski, Douglas Dean si Robert Taezsch de la Colegiul de Inginerie din Newark, au pus la punct o metoda interesanta de inregistrare si masurare a impulsurilor repetate. Acest lucru le-a reusit cu ajutorul unor aparate numite "pletismografe"utilizate la stabilirea cantitatii de sange din membre, in principal din degete. Pletismograful inregisteaza, de fapt, inrosirea sau ingalbenirea extremitatilor corpului - modificari declansate, evident, prin sistemul nervos simpatic, in timp ce acesta elibereaza adrenalina. Mai intai, experimentatorii au stabilit influenta unor precese mentale asupra cantitatii de sange din degete.Acestea se modifica, de pilda, atunci cand ne incordam mintea asupra unui lucru, cand suna telefonul, dar si daca o alta persoan din preajma calculeaza mental sau se concentreaza intelectual asupra cuiva - si aici se vede importanta pletismografului pentru reperarea impulsurilor telepatice. Semnalele PSI (impulsuri telepatice) receptate, determina o reducere a cantitatii de sange, intr-un interval de zece secunde; totusi, reactiile vaselor de sange se normalizeaza dupa circa o jumatate de minut. Dean si colaboratorii sai au utilizat cei dintai pletismograful pentru masurarea modificarilor fiziologice din corpul uman. Este vorba despre modificari care isi au originea in impulsuri telepatice inconstiente. Experientele cu doamna Garret au condus la reactii pletismografice iesite din comun. Doamna Garret se afla in Florida. Degetele ei au fost conectate la un pletismograf, in timp ce un emitator aflat in biroul ei din New York, examina fisele cu nume. Indata ce venea la rand numele unui prieten sau al unei prietene a doamnei Garret, scadea cantitatea de sange din degetul ei - desi emitatorul se afla la o distanta de aproape 2.000 de kilometri, ei ne spunandu-i-se nimic despre ce fisa era vorba.
Interesant este faptul ca au fost testate cu pletismograful si persoane care nici macar nu au stiut ca participa la o experienta de receptare telepatica, avand impresia ca nu era vorba de cat sa li se determine cantitatea de snge. Rezultatele au fost remarcabile, ceea ce permite concluzia ca "traficul" telepatic se desfasoara prin inconstient, adica in emisfera dreapta, sediul emotiilor, al amintirilor, coordonat de energia Yn, dar lipsit de logica erotetica (logica intrebarilor) si de rationamentele logice. Impulsurile telepatice se intind pana dincolo de lumea noastra spatio-temporala, ele fiind infinit de rapide pentru puterea noastra de intelegere; cu alte cuvinte, semnalele PSI il ating pe receptor chiar in clipa in care sunt generate, adica emitatorul si receptorul se "contopesc" unul in celalalt. Semnalele telepatice mai pot fi masurate si cu ajutorul unui alt aparat, numit "tobiscop", respectiv a unei variante a acestui aparat - biometrul, pus la punct de catre dr. Viktor Adamenko din Moscova. Aparatul este capabil sa "adulmece" acele suprafete unde fluxul de energie este blocat. Examinarile facute de rusii Viktor Adamenko si Vladimir Raikov asupra unor persoane aflate in diferite stari ale constiintei, au constatat ca toate campurile bioplasmatice ale persoanelor "vizate" prin telepatie, reactioneaza puternic.
Parapsihologii din Moscova si Leningrad au facut, in repetate randuri, demonstratii cu privire la influenta telepatica (stimularea) exercitata de la distanta asupra constiintei. Pe baza unor masuratori electroencefalografice efectuate sistematic, s-au putut constata interconditionari corespunzatoare. Echipa de specialisti din Leningrad E. Naumov, G. Sergheiev si L. pavlova au observat inca din anii saptezeci, ca, atunci cand impulsurile telepatice contin mesaje cu incarcatura emotionala, valorile electroencefalogramei (EEG) se modifica spectaculos. Transmiterea unul dupa altul a mai multor impulsuri emotionale cu caracter negativ a produs o iritare "in forma de cruce" in creierul persoanei testate. In aceste conditii, EEG a indicat o oboseala a creierului, oboseala caracterizata de unde theta lente, suprasincronizate (6-7 Hz), si de unde delta (1,5 Hz).La scurt timp dupa ce persoanele tratate telepatic-negativ au fost influentate de impulsurui emotionale pozitive (senzatie de liniste si bucurie), activitatea electrica a creierului s-a linistit - cu alte cuvinte, EEG s-a normalizat intr-un interval de unu pana la trei minute. Nu au lipsit nici incercarile de a le induce receptorilor pe cale telepatica stari de teama, insotite de senzatii de sufocare si vertij.
Pentagonul este preocupat, de multi ani, de masurile adecvate menite sa protejeze presedintele american si suita sa, impotriva unor manipulari telepatice. Este vorba despre un fel de garzi de corp telepati care sa-i pazeasca zi si noapte pe membrii guvernului american, amenajand in jurul lor un scut de protectie sau zona de protectie psihica, complementara cu aparatura speciala - "contraemitatoare", care reactioneaza automat, facand inofensive emisiunile telepatice distructive, cu ajutorul unor campuri electromagnetice-biologice combinate, instituind o zona protectoare care se desface ca un eventai larg in jurul domeniului de activitate al persoanelor expuse riscului.
Pana acum am facut scurte referiri la importanta, din punct de vedere militar si al contrainformatiilor, a hipnozei indusa telepatic (telehipnoza), o specie de atac deosebit de perfida, care se poate solda cu subminarea insidioasa a unui potential inamic, cu erodarea permanenta a capacitatilor sale economice si defensive.
Prin anumite procedee de selectie, pot fi "recrutati" mediumi capabili sa-si exercite de la distante mari influenta mentala. Desprepericolele legate de telehipnoza avertiza si colonelul John B. Alezander, astfel: "Hipnoiza telepatica reprezinta si ea un important potential militar. In plus, sunt avute in vedere si alte metode de comunicare mentala. Esential in acest cadru este ca receptorul informatiei sa nu observe ca i se insufla ganduri ce provin dintr-o sursa straina, ci sa creada ca este vorba de propriul sau bagaj intelectual". In laboratorul doctorului Pavel Guliaev de la Institutul "Behterev" din Leningrad privind Cercetarea Creierului, au fost induse calitati telehipnotice chiar si unor persoane neexperimentate din punct de vedere mediumnic, calitati cu care acestea si-au putut adormi prietenii de la distanta.
O metoda simpla de stimulare si cultivare a aptitudinilor telepatice utiliza inginerul sovietic Vladimir Fidelman in cadrul Sectiei de Bioinformatie a Institutului "Popov" din Moscova. In cartea lor Psi-Training (Pregatirea in domeniul PSI), ostrander si Schroederdescriu metoda teleblinker a lui Fidelman, care a pus un numar, de exemplu 8, deasupra unei surse de lumina si, cu ajutorul numarului 8, a facut-o sa clipeasca ritmic in directia emitatorului telepatic. "Cantati" la invitat el, "cantati 8, 8, 8, in ritmul luminii". L-a pus pe emitator sa se cufunde in 8, pana cand acesta nu a mai vazut nimic altceva decat un 8 de mare claritate pe un ecran imaginar din mintea sa. Fidelman relata ca, dupa ce s-a antrenat in aceasta tehnica, emitatorul sau a reusit sa transmita unui receptor, la o distanta nu mai mare de 1,5 kilometri, 100 din 134 de numere. Luminile clipitoare ale lui Fidelman l-au ajutat, fara indoiala, pe emitator sa se concentreze mai bine si, in felul acesta, sa gandeasca mai precis, mai stabil si mai convins ca poate face ce i se cere.
24 decembrie 2013
Am intrerup cursivitatea discursului privind Campurile de torsiune, inclusiv pe cea referitoare la frmele teoretice de atac biopsihotronic si in continuare voi introduce o succinta prezentare a unei actiuni de atac biopsihotronic prin mijlocirea unui emitator radionic. Pentru necunoscatori, Radionica este sora geamana cu Radiestezia numai ca, spre deosebire de radiestezie care este receptiva, radionica este emisiva si functioneaza prin mijlocirea campurilor de torsiune emise morfogenetic. Spre intelegere, sa se consulte "Campurile morfogenetice", lucrarea de mare amploare a lui Rupert Seldracke. O emisie morfogenetica a mentalului, transportata de purtatoarea torsionica, nu "oboseste" in calatoria sa deoarece actioneaza in hiperspatiu si, deci, se afla in afara timpului si spatiului din Universul tri-qvadri dimenional. Directionata asupra unei tinte cu precizarea pe emitatorul radionic desfasurat, care sunt locurile (organele) care trebuiesc atacate si distruse, in raport de frecventa cronala stabilita de actant, aceasta va lovi direct structura ADN-ului prin "proiectilele" biofotonice pe frecvente U.V. In acest mod, in matricea (tiparul) energetica a tintei se inscrie o alta paradigma compozitionala care va genera ceea ce s-a stabilit morfogenetic. De mare succes, sunt patologiile canceroase care se structureaza insidios si izbucnesc violent, fara putinta de contracarare. Tot in acest construct pot fi induse paraplegii, paralizii, atacuri cerebrale, stop cardiac, si orice alt fel de patologie mai usoara, care poate constitui un semnal de atentionare catre tinta umana si nu numai. In continuare voi posta cateva imgini exemplificatoare, privind modul cum s-a actionat radionic asupra unei tinte.
La începutul secolului al XX-lea savantul francez E.Cartan a postulat
existenţa în natură a câmpurilor de torsiune, care reprezintă nişte câmpuri
generate de momentul unghiular al rotaţiei. Până la descoperirea spinului,
natura câmpurilor de torsiune era legată de rotaţia obiectelor masive. În
cadrul unei astfel de abordări, câmpurile de torsiune sunt văzute ca o
manifestare a câmpului gravitaţional pentru obiectele masive cu rotaţie.
Mai târziu, o dată cu descoperirea spinului - analogul cuantic al
momentului unghiular de rotaţie, s-a înţeles că aceste câmpuri de torsiune la
nivel cuantic sunt generate de către spin, spre deosebire de câmpul
electromagnetic care este generat de sarcină şi câmpul gravitaţional care este
generat de masă. De pe aceste poziţii, câmpurile de torsiune reprezintă nişte
obiecte fizice independente, ca şi câmpurile electromagnetic şi gravitaţional.
La mijlocul anilor '70, cercetările teoretice privind câmpurile de torsiune
au condus la formarea unui capitol special al fizicii teoretice care a fost
denumit prin Teoria lui Einstein - Cartan (TEC). Practic, toţi specialiştii
care lucrează în cadrul TEC pornesc de la un punct de vedere iniţial că aceste
câmpuri de torsiune reprezintă doar o manifestare specifică a câmpurilor
gravitaţionale.
Cei mai cunoscuţi specialişti în domeniul acestei teorii sunt: în Rusia -
E.Fradkin, D.Ghitman, V.Ponomarev, I.Obuhov, în SUA - R.Hammond, în Germania -
R.Hell, în Italia - V.Sabbota şi C.Sivaram, în Israel - M.Karmeli şi alţii.
Astfel, în anii '80 şi '90, o
dată cu crearea de către G.Şipov a teoriei vidului fizic (TVF), s-a demonstrat
că TEC reprezintă o teorie fenomenologică, în primul rând, în legătură cu
caracterul fenomenologic al geometriei E.Cartan. În TVF a fost construită o
teorie fundamentală a teoriei câmpurilor de torsiune, bazată pe geometria
Ricci.
Teoria vidului fizic a lui G.Şipov
E.Cartan, postulând câmpurile de torsiune ca un obiect generat de
intensitatea momentului unghiular de rotaţie, pentru introducerea acestora a
folosit geometria în care nu au existat unghiuri, adică aceste câmpuri de
torsiune, în imaginaţia lui E.Cartan, în realitate nu sunt generate de rotaţie.
De pe aceste poziţii, câmpurile de torsiune ale lui E.Cartan reprezintă o
anumită abstracţie matematică care nu are sens fizic. În teoria vidului fizic a
lui G.Şipov se aplică geometria Ricci, care conţine coordonate unghiulare, ceea
ce indică rotaţia care determină natura câmpurilor de torsiune.
Ce înţelegem prin vid fizic, folosind una dintre cele mai simple
interpretări? Să ne imaginăm un volum limitat de spaţiu din care este
îndepărtat aerul. Într-o interpretare tradiţională, în acest volum nu mai
există nimic, deci, este un vid. Însă, într-o tratare modernă, acesta
reprezintă un vid tehnic, întrucât acest volum, într-un sens fizic strict, nu
este gol.
Să presupunem că noi am reuşit să îndepărtăm din acest volum toate
particulele elementare şi să îl ecranăm în aşa fel, încât în el să nu pătrundă
particule din exterior.
Dar şi în acest caz, din punct de vedere al fizicii moderne, nu se poate
afirma că volumul în discuţie este gol. În acest volum de spaţiu, în nişte
puncte arbitrare, apar aşa numitele perechi virtuale de electroni-pozitroni. Ca
obiecte din substanţă, aceste perechi electrono-pozitronice nu pot apărea din
nimic.
Acestea pot fi generate numai de către materie şi, dacă noi nu reuşim să le
fixăm nemijlocit în volumul indicat, din care se nasc acele perechi virtuale,
prin urmare, acestea reprezintă o materie specifică ce nu se observă într-o
stare obişnuită.
Această materie specifică a şi primit denumirea de vid fizic. În afară de
apariţia perechilor de electroni-pozitroni, vidul fizic se manifestă încă
într-o serie de fenomene observate în mod experimental. Se cunoaşte faptul că
vidul fizic reprezintă cauza apariţiei aşa numitei deplasări Lembov într-o
structură ultrasubţire a radiaţiei atomului de hidrogen şi determină aşa
numitul efect Cazimir.
Într-o interpretare standard, vidul fizic reprezintă un obiect cuantic
complex şi dinamic, care se manifestă prin fluctuaţii. La o asemenea abordare,
descrierea ştiinţifică a vidului fizic se bazează pe teoria lui S.Veinberg,
A.Salam şi Ş.Gleshou.
Teoria vidului fizic a lui G.Şipov este construită pe baze fundamentale
riguroase. Această teorie oferă o descriere analitică a vidului fizic pe baza a
trei ecuaţii de vid: ecuaţia lui A.Einstein, ecuaţia lui Heizenberg şi ecuaţia
lui Yung-Millis, care reprezintă ecuaţii structurale ale geometriei lui
R.Veitzenbok.
Ierarhia realitatii
Teoria vidului fizic a lui G.Şipov a permis înţelegerea, de pe poziţii noi,
a structurii universului. Realitatea, a cărei parte suntem noi toţi, se compune
din şapte niveluri ierarhice.
Cel mai înalt nivel al ierarhiei realităţii este "Nimicul"
Absolut şi acesta reprezintă nivelul care, în cadrul teoriei vidului fizic, nu
are o descriere analitică riguroasă.
Rezolvarea acestei probleme reprezintă o sarcină a teoriilor viitoare. Însă
există temei de a considera că acest nivel al realităţii conţine informaţii
care determină necesitatea de generare a următorului nivel al realităţii,
realitate ce determină procedeul (legile) în ce mod trebuie să aibă loc această
generare, care, la rândul său, determină proprietăţile următorului nivel al
realităţii.
Acestui nivel următor al realităţii i-a fost dată denumirea, de către
G.Şipov, de câmp de torsiune primar.
Câmpul de torsiune primar este o formă specială de existenţă a materiei şi
reprezintă nişte turbioane cuantice care nu posedă energie dar transfera energie alata in potential si devine dinamica intr-o structura materiala. Aceste turbioane cuantice interacţionează informaţional. În absenţa
energiei de interacţiune a turbioanelor cuantice în câmpul de torsiune primar,
viteza de transmitere a perturbaţiei în mediul acestui nivel poate fi egală
doar cu infinit.
În câmpul de torsiune primar trebuie să fie conţinută informaţia care
determină necesitatea de generare a următorului nivel al realităţii, care, de
asemenea, determină procedeul (legile) privind modul în care trebuie să aibă
loc această generare şi, în acelaşi timp, determină proprietăţile următorului
nivel al realităţii. Acest nivel al realităţii este cunoscut în fizica modernă
sub denumirea de vid fizic.
Vidul fizic este destul de bogat din punct de vedere al numărului de
elemente care îl compun şi după structura sa. Vidul fizic, ca şi câmpul de
torsiune primar, conţine nişte structuri circulare turbionare care, de
asemenea, nu transferă energie ci doar informatie şi în care perturbaţia se propagă momentan, adică
cu o viteză egală cu infinit. Printre proprietăţi ale vidului fizic trebuie să
fie conţinută informaţia ce determină mecanismul de naştere din acesta a unor
perechi virtuale de particule şi antiparticule concrete, nu la întâmplare.
Aceste particule, născute din vidul fizic, formează următorul nivel al
ierarhiei realităţii, care este plasma. Proprietăţile unui ansamblu de
particule, cum ar fi electronul, protonul şi neutronul, cât şi proprietăţile
vidului fizic cu care acestea intră în interacţiune, determină apariţia unor
atomi concreţi, şi nu la întâmplare, care sunt formaţi din particulele indicate
mai sus. Aceşti atomi, cât şi moleculele formate din aceştia, în diferite stări
de fază, compun următoarele trei niveluri ale realităţii - gaze, lichide şi corpuri
solide.
În această structură pe şapte niveluri a realităţii, cele patru niveluri
inferioare au fost denumite de către G.Şipov ca fizică obiectivă, care
reprezintă obiectul de studiu în cadrul direcţiilor standard ale fizicii. Două
niveluri superioare au fost denumite de către acesta drept fizică subiectiv-virtuala. O
serie de rezultate teoretice şi experimentale arată că aceste două niveluri,
împreună cu nivelul vidului fizic, răspund nu numai pentru multe procese şi
fenomene fizice, dar, în acelaşi timp, joacă un rol primordial în conştiinţa
omului.
Este probabil faptul că "Nimicul" Absolut reprezintă nivelul
legat de manifestarea globală a Spiritului ca factor cosmic. Nivelul Spiritului
trebuie să aibă un început creator şi unul volitiv. Este iminentă existenţa
esenţei creatoare a Spiritului şi aceasta se defineşte prin aceea că toată
structura verticală şi proprietăţile tuturor nivelurilor orizontale trebuie să
fie întâi "formulate" la nivelul "Nimicului" Absolut.
Inevitabilitatea esenţei volitive a spiritului nivelului
"Nimicului" Absolut se defineşte prin aceea că trebuie să existe un
impuls care ar declanşa mecanismul de creare a nivelurilor amintite ale
realităţii. În concluzie, reiese faptul că teoria vidului fizic, ca şi modelele
fizice construite, nu ne dau doar bazele de creare a unei fizici a conştiinţei,
dar ne permit să ne apropiem de reprezentările fizice ale rolului Spiritului, ca factor fundamental in fiintarea Universului.
Formule teoretice se transforma in aplicatii practice
La începutul anilor '80, în Rusia, au fost construite modele fenomenologice
ale vidului fizic, care au fost mai târziu adecvate pentru concluziile teoriei
vidului fizic. Important a fost faptul că aceste modele nu sunt în contradicţie
cu rezultatele experimentale deja cunoscute.
Crearea de către G.Şipov a teoriei fundamentale a câmpurilor de torsiune,
teorie ce permite demonstrarea posibilităţii unei manifestări intensive a
câmpurilor de torsiune şi, prin urmare, posibilitatea de observare a unor
efecte puternice, iar de aici posibilitatea rezolvării unui spectru larg de probleme
aplicative, a reprezentat una dintre laturile foarte importante ale noii
revoluţii în domeniul fizicii.
O parte componentă importantă a noii revoluţii în fizică a fost crearea în
anii '80, în Rusia, pentru prima dată în lume, a generatoarelor de torsiune,
care sunt nişte dispozitive ce generează câmpuri de torsiune statice şi
radiaţii ondulatorii de torsiune. În douăzeci de ani de elaborare şi
perfecţionare a generatoarelor de torsiune câteva laboratoare, care în prezent
sunt reunite în structura Institutului Internaţional de Fizică Teoretică şi
Aplicată (Moscova), au creat peste douăzeci de generatoare de torsiune de
diferite construcţii.
Generatoarele de torsiune elaborate formează două serii de dispozitive. În
prima serie intră generatoarele de torsiune care creează câmpuri de torsiune
statice cu grad diferit de intensitate, cu diferite configuraţii spaţiale, cu
periodicitate spaţială diferită şi cu rază diferită de acţiune.
În a doua serie intră generatoarele care creează radiaţii de torsiune ondulatorii
cu intensitate diferită, cu frecvenţe diferite, cu spectre de frecvenţă
diferite, cu diferite tipuri de modulaţii, cu diferite moduri de adresare a
informaţiilor către diferite obiecte.
Au fost elaborate generatoare de torsiune universale care, pe lângă
radiaţii ondulatorii de torsiune, pot crea câmpuri de torsiune statice şi
curent de torsiune scalar. Într-o serie de situaţii practice apare ca necesară
folosirea concomitentă a generatoarelor de torsiune de tipuri diferite.
Pe parcursul a douăzeci de ani au fost efectuate, pe scară largă, lucrări
privind utilizarea câmpurilor de torsiune şi a generatoarelor de torsiune
pentru crearea unor surse de energie de torsiune, a transportului de torsiune,
metalurgiei de torsiune, sistemelor de transmisie prin torsiune a informaţiilor
şi celor de comunicaţii, a sistemelor de torsiune pentru diagnosticare medicală
şi pentru alte multiple utilizări, cu precadere in domeniul militar.
Într-o serie de direcţii de utilizare a câmpurilor de torsiune a fost
demonstrată în mod experimental posibilitatea de realizare a acestora şi
eficienţa lor practică. În unele domenii, de exemplu, în utilizarea deşeurilor
de la diferite capacităţi atomice prin folosirea tehnologiilor de torsiune,
există deja fundamentarea ştiinţifică şi rezultate experimentale preliminare. Într-o
serie de direcţii există şi tehnologii elaborate.
Eficienţa ridicată a tehnologiilor de torsiune, cât şi simplitatea
mijloacelor fizice şi tehnice care conduc la realizarea acestor tehnologii,
sunt determinate, într-o mare măsură, de caracterul neobişnuit al
proprietăţilor câmpurilor de torsiune.
GANDURILE UMANE GENEREAZA CAMPURI DE TORSIUNE CE POT FI GESTIONATE SI AMPLIFICATE PRIN EMITATOARELE RADIONICE !!!
- dintre armele zeilor -
In timpurile vedice, Indra era cunoscut ca fiind regele tuturor zeilor. El era conducatorul Deva-silor, zeul razboiului, zeul fulgerului si al furtunii, cel mai mare dintre razboinici si cel mai puternic dintre toate fiintele. Era aparatorul zeilor si al intregii omeniri impotriva fortelor raului. Indra era considerat un zeu solar, ce strabatea cerurile in caleasca sa aurita. Cel mai adesea era insa cunoscut ca zeu al fulgerului, manuind cu iscusinta si putere arma celesta, Vajra (fulgerul). Vajra folosita de Indra putea ucide distrugand totul, era sigura puternica ca si diamantul si nu lasa zgarieturi. Cu aceasta arma, zeul puteaschimba canalele in rauri, putea sa arunce pietrele in aer, putea comanda vremea…Este posibil ca acesti zei antici sa fi putut controla campurile de torsiune, atomii, gandurile, etc. Desi ne laudam cu tehnologii avansate, o astfel de arma ar fi de necontrolat in mainile unor oameni fara scrupule. Societatea de astazi nu este pregatita pentru o astfel de tehnologie.
Unele dintre dovezile arheologice sugereaza ca stramosii nostri nu s-au luptat doar cu sabii si sageti. In Mahabharta printul Arjuna ii cere zeului sa se arate. “Privindu-ti forma ta imensa, cu multe guri si ochi, o tu cel cu bratul mare, cu multe brate, coapse si picioare, cu multe pântece, cu multi colti îngrozitori, lumile sunt cutremurate; la fel si eu.” (11:23); „Cutremurat în adâncul fiintei mele nu-mi capat stapânirea si linistea.” (11:24); „Privind coltii tai îngrozitori si gurile tale ca focul Timpului de Apoi, nu mai stiu unde-s zarile, nu-mi gasesc loc de aparare; îndurare, Stapân al zeilor, adapost al lumii!” (11:25); „Si toti acesti fii ai lui Dhrtarastra împreuna cu multimea regilor pamânteni, Bhisma, Drona si fiul lui Suta cu capeteniile noastre de osti se îndreapta în graba spre gurile tale înfioratoare, cu dinti îngrozitori; unii, prinsi între dinti, se vad cu testele sfarâmate.” (11:26-27); „Precum spre flacara aprinsa fluturii merg în graba la pieire, asa merge în graba si omenirea spre gurile tale, la pieire.” (11:29); „Vazând cele nemaivazute înca, sunt înfiorat; mintea mi-e cutremurata de groaza; îndurare Stapân al zeilor, adapost al lumii! Arata-mi doar forma Ta, o zeule. Cu coroana, cu ghioaga, cu disc în mâna, doar asa vreau sa Te vad; fii iar cu forma Ta cu patru brate, o Tu cel cu o mie de brate, care iei toate formele.” (11:45-46). Pentru a-l calma pe bietul Arjuna, Krsna si-a reluat forma umana.” In Mahabharata este descrisa utilizarea armelor “brahmashiras”. Cine folosea oare napalm in India antica ? Autorul a descris numeroase tipuri de arme dintre care unele radioactive, care ucid embrionul in femei si afecteaza oamenii pe mai multe generatii.
Proprietatile campurilor de torsiune
Vom enumera principalele proprietăţi ale acestora: este important de
subliniat faptul că toate proprietăţile câmpurilor de torsiune au fost deja
pronosticate teoretic şi confirmate în mod experimental.
o
Sursa
de câmpuri de torsiune o reprezintă spinul clasic sau rotaţia macroscopică.
Câmpurile de torsiune pot lua naştere prin răsucirea spaţiului sau ca urmare a
perturbării vidului fizic, care este de natură geometrică sau topologică, sau,
de asemenea, pot apărea ca o componentă inseparabilă a câmpului
electromagnetic. Câmpurile de torsiune se pot autogenera. În toate cazurile
indicate mai sus este vorba de câmpuri de torsiune care iau naştere la nivelul
substanţei si al materiei. Însă, potrivit teoriei vidului fizic, există câmpuri
de torsiune primare, care sunt generate de către "Nimicul" Absolut
sau, altfel spus, din Potential. În acelaşi mod în care materialul iniţial al
lumii materiei - particulele elementare - se nasc din vidul fizic, la rândul
său, vidul fizic se naşte din câmpul de torsiune primar.
o
Cuantele
câmpului de torsiune sunt reprezentate de către tordioni. Există argumente de a
considera că tordionii reprezintă nişte neutrino de joasă energie, având
energia de ordinul unităţilor eV. Aceştia reprezintă o clasă specială de
neutrino.
o
Întrucât
câmpurile de torsiune sunt generate de către spinul clasic, atunci în cadrul
acţiunii lor asupra diferitelor obiecte, la aceste obiecte, ca rezultat al
acestei acţiuni, se poate modifica doar starea de spin a acestora (starea
spinilor nucleari sau atomici).
o
Spre
deosebire de sursele de câmpuri electromagnetice şi gravitaţionale, care
creează nişte câmpuri cu simetrie centrală, sursele de câmpuri de torsiune
creează câmpuri cu o simetrie axială. Obiectul care se răsuceşte
("spinează") creează în două conuri spaţiale o polarizare care
într-una din direcţii corespunde câmpului de torsiune din stânga - SL, iar în
cealaltă direcţie - câmpului de torsiune din dreapta - SR. În afară de aceasta,
apare zona câmpului de torsiune sub forma unui disc perpendicular pe axa de
rotaţie. În zonele indicate sub formă de conuri apare un câmp de torsiune
axială (Ta), iar în disc - un câmp de torsiune radială (Tr). Fiecare din aceste
câmpuri de torsiune poate fi din dreapta (TaR, TaL) şi din stânga (TrR, TrL).
o
Spre
deosebire de sarcinile electrice, sarcinile de torsiune de acelaşi semn, spinii
clasici de acelaşi semn (SRSR sau SLSL) se atrag , iar cele de semne diferite
(SRSL) - se resping.
o
Obiectul
staţionar care "spinează" creează un câmp de torsiune static. Dacă în
obiectul care "spinează" există o anumită neuniformitate, cum ar fi
modificarea frecvenţei unghiulare de rotaţie, repartizarea neuniformă a masei
faţă de axa de rotaţie, atunci un asemenea obiect dinamic care
"spinează" creează o radiaţie de torsiune turbionară.
o
Câmpul
static de torsiune are raza finală de acţiune g0, în intervalul căreia
intensitatea câmpului de torsiune rămâne aproape constantă. Radiaţia de
torsiune turbionară nu este limitată de intervalul g0, iar intensitatea
acesteia nu depinde de distanţă.
o
Pentru
câmpurile de torsiune potenţialul este identic egal cu zero, ceea ce corespunde
caracterului neenergetic al acestora. Acesta este unul din factorii care
determină faptul de ce semnalele de torsiune se transmit informaţional şi nu
energetic, adică fără transferuri de energie şi cu o viteză infinită.
o
Mediul
prin care se propagă radiaţiile de torsiune îl reprezintă vidul fizic. Faţă de
undele de torsiune vidul fizic se comportă ca un mediu holografic. În acest
mediu undele de torsiune se propagă prin portretul de fază al acestei
holograme. Acesta este cel de-al doilea factor fizic principal care explică
caracterul informaţional (şi nu energetic) de a transmite semnale, cât şi o viteză
infinit de mare de transmitere a semnalelor.
o
Câmpurile
de torsiune trec prin medii naturale fără a suferi pierderi. Acest fapt
reprezintă un factor natural, dacă ţinem cont că în calitate de cuante ale
câmpurilor de torsiune figurează neutrino.
o
Viteza
undelor de torsiune din punct de vedere teoretic este egală cu infinit.
Vitezele mult mai mari decât cea a luminii nu reprezintă ceva neobişnuit pentru
fizică. Acestea au fost prezente în teoria gravitaţiei a lui Newton. Vitezele
mai mari ca a luminii au fost observate experimental pentru prima dată de către
N.Kozârev, mai târziu au fost confirmate de către alţi doi colegi, iar la nivel
cuantic de către Zeilinger. Este util de remarcat faptul că perturbaţiile de
spin într-un mediu de spin se propagă în aşa fel, încât ele nu pot fi ecranate.
În acest caz apare posibilitatea de creare de comunicaţii subacvatice şi
subterane, cât şi de legături prin alte medii naturale.
o
Toate
corpurile din natura vie şi din cea moartă se compun din atomi, dintre care
majoritatea au spinii atomici sau nucleari clasici care nu sunt nuli. Ţinând
cont că toate corpurile se află în câmpul magnetic al Pământului, de prezenţa
momentelor magnetice ale atomilor şi nucleelor, care reprezintă urmări ale
prezenţei spinilor şi sarcinilor clasice indicate, ia naştere o procesiune care
generează radiaţia de torsiune turbionară. În felul acesta, toate corpurile
posedă câmpuri de torsiune (radiaţii) proprii.
o
Întrucât
diferite corpuri au un ansamblu diferit de elemente chimice, un set diferit de
compuşi chimici cu stereochimie diferită - cu repartizare spaţială diferită în
corpuri a acestor atomi şi a compuşilor chimici, atunci toate corpurile posedă
câmpuri de torsiune strict individuale.
Oricât de neobişnuite ar fi proprietăţile câmpurilor de torsiune, ele nu
numai că trebuie să fie acceptate, dar trebuie să ne ghidăm după ele în mod
obligatoriu, întrucât aceste proprietăţi reprezintă realitatea obiectivă care
ne este dată de către natură, ceea ce, în plus, este confirmat şi din punct de
vedere experimental.
Caracterul neobişnuit al proprietăţilor şi, implicit, al manifestării
câmpurilor de torsiune se poate ilustra prin următorul exemplu: tuturor ni se
pare că fizica cunoaşte totul despre mecanică. Se vorbeşte mult, în special,
despre inerţie, însă nu se explică ce este inerţia. Fizica nu numai că nu
cunoaşte ce este inerţia, dar nici nu poate explica dacă forţele inerţiei sunt
interne sau externe în raport cu corpurile în mişcare.
În TVF este demonstrat faptul că inerţia reprezintă manifestarea câmpurilor
de torsiune în mecanică. De aici rezultă în mod direct că dacă pot fi comandate
câmpurile de torsiune, atunci implicit pot fi dirijate şi forţele inerţiei şi,
pe această bază, pot fi create propulsoarele universale care nu folosesc
tracţiunea reactivă sau factorul de frecare. Cel mai neobişnuit factor este
posibilitatea nu numai teoretică, dar şi practică, de a se crea sisteme care se
mişcă pe seama unor forţe interne.
Aplicatii practice a campurilor de torsiune
Cercetările în domeniul tehnologiilor de torsiune cuprind toate domeniile
economiei, inclusiv industria, agricultura şi medicina, cât şi toate problemele
legate de viaţa de toate zilele a omului.
Tehnologiile de torsiune reprezintă prevestitorii intrării omenirii în era
tehnologiilor noosferice, iar acestea vor schimba viaţa noastră mai mult decât
toate revoluţiile tehnico-ştiinţifice ale secolului al XX-lea. Este de
importanţă primordială posibilitatea ca, prin utilizarea sumei tehnologiilor de
torsiune, se pot rezolva toate problemele care au condus omenirea spre criza
globală de sistem a civilizaţiei.
Friederich Engels a avut dreptate când a scris că, dacă în societate apar
necesităţi, atunci acestea împing înainte ştiinţa mai mult decât sute de
universităţi. Necesitatea omenirii de a ieşi din criza de sistem a generat
teoria vidului fizic, teorie ce a permis demararea creării unor tehnologii de
torsiune de vârf, care să fie în măsură să indice calea şi modul de ieşire din
această criză sistemică.
Medicina
O direcţie importantă de preocupări, legate de vidul fizic şi de câmpurile
de torsiune, o reprezintă cercetările fundamentale şi aplicative
medico-biologice. O importanţă deosebită au avut-o cercetările privind
influenţa câmpurilor de torsiune statice şi a radiaţiilor ondulatorii de
torsiune asupra obiectelor din natura vie de la diferite niveluri, cât şi
lucrările privind studierea câmpurilor de torsiune caracteristice şi integrale
ale obiectelor din natura vie de la diferite niveluri.
Ultima direcţie de cercetări a devenit posibilă datorită creării unor
sisteme cuantice cu un înalt grad de sensibilitate pentru înregistrarea
radiaţiilor de torsiune, sisteme care au permis să se înregistreze spectrele de
frecvenţă ale acestor radiaţii.
Pe parcursul unei lungi perioade de timp au fost efectuate lucrări privind
formarea unei bănci de date pentru spectrele radiaţiilor de torsiune ale
diferitelor ţesuturi la diferite îmbolnăviri, în stadii diferite.
Pe această bază a apărut posibilitatea de
a fi create echipamente care vor permite realizarea
diagnosticării stării de sănătate a omului, măsurând spectrele caracteristice
ale frecvenţelor de torsiune ale diferitelor grupuri de celule din anumite
părţi ale organelor omului, sau ale ţesuturilor acestuia, şi apoi prin
compararea acestora cu spectrele corespunzătoare ale celulelor sănătoase sau
ale celulelor aflate într-un anumit stadiu de patologie.
A fost elaborat sistemul de diagnosticare a omului pe baza înregistrării
câmpurilor de torsiune ale acestuia (a primit denumirea de sistem de
diagnosticare prin torsiune (TORDI). Sistemul TORDI reprezintă o instalaţie
industrială. Cu toate acestea, este important să înţelegem că potenţialul
ştiinţific şi tehnic inclus în acest model nu este încă în întregime epuizat şi
încă pe parcursul unei lungi perioade de timp vor apărea în viitor variante tot
mai perfecţionate ale acestui model.
l. Sursa de câmpuri de
torsiune o reprezintă spinul clasic sau rotaţia macroscopică. Câmpurile de
torsiune pot lua naştere prin răsucirea spaţiului sau ca urmare a perturbării
vidului fizic, care este de natură geometrică sau topologică, sau, de asemenea,
pot apărea ca o componentă inseparabilă a câmpului electromagnetic. Câmpurile
de torsiune se pot autogenera.
În toate cazurile indicate
mai sus este vorba de câmpuri de torsiune care iau naştere la nivelul
substanţei, al materiei. Însă, potrivit teoriei vidului fizic, există câmpuri
de torsiune primare, care sunt generate de către "Nimicul" Absolut.
În acelaşi mod în care materialul iniţial al lumii materiei - particulele
elementare - se nasc din vidul fizic, la rândul său, vidul fizic se naşte din
câmpul de torsiune primar.
2. Cuantele câmpului de
torsiune sunt reprezentate de către tordioni. Există argumente de a considera
că tordionii reprezintă nişte neutrino de joasă energie, având energia de
ordinul unităţilor eV. Aceştia reprezintă o clasă specială de neutrino.
3. Întrucât câmpurile de
torsiune sunt generate de către spinul clasic, atunci în cadrul acţiunii lor
asupra diferitelor obiecte, la aceste obiecte, ca rezultat al acestei acţiuni,
se poate modifica doar starea de spin a acestora (starea spinilor nucleari sau
atomici).
4. Spre deosebire de
sursele de câmpuri electromagnetice şi gravitaţionale, care creează nişte
câmpuri cu simetrie centrală, sursele de câmpuri de torsiune creează câmpuri cu
o simetrie axială.
Obiectul care se răsuceşte
("spinează") creează în două conuri spaţiale o polarizare care
într-una din direcţii corespunde câmpului de torsiune din stânga - SL, iar în
cealaltă direcţie - câmpului de torsiune din dreapta - SR. În afară de aceasta,
apare zona câmpului de torsiune sub forma unui disc perpendicular pe axa de
rotaţie. În zonele indicate sub formă de conuri apare un câmp de torsiune
axială (Ta), iar în disc - un câmp de torsiune radială (Tr). Fiecare din aceste
câmpuri de torsiune poate fi din dreapta (TaR, TaL) şi din stânga (TrR, TrL).
5. Spre deosebire de
sarcinile electrice, sarcinile de torsiune de acelaşi semn, spinii clasici de
acelaşi semn (SRSR sau SLSL) se atrag , iar cele de semne diferite (SRSL) - se resping.
6. Obiectul staţionar care
"spinează" creează un câmp de torsiune static. Dacă în obiectul care
"spinează" există o anumită neuniformitate, cum ar fi modificarea
frecvenţei unghiulare de rotaţie, repartizarea neuniformă a masei faţă de axa
de rotaţie, atunci un asemenea obiect dinamic care "spinează" creează
o radiaţie de torsiune turbionară.
7. Câmpul static de
torsiune are raza finală de acţiune g0, în intervalul căreia intensitatea
câmpului de torsiune rămâne aproape constantă .
Radiaţia de torsiune turbionară nu este limitată de intervalul g0, iar
intensitatea acesteia nu depinde de distanţă.
8. Pentru câmpurile de
torsiune potenţialul este identic egal cu zero, ceea ce corespunde caracterului
neenergetic al acestora. Acesta este unul din factorii care determină faptul de
ce semnalele de torsiune se transmit informaţional şi nu energetic, adică fără
transferuri de energie şi cu o viteză infinită.
9. Mediul prin care se
propagă radiaţiile de torsiune îl reprezintă vidul fizic. Faţă de undele de
torsiune vidul fizic se comportă ca un mediu holografic. În acest mediu undele
de torsiune se propagă prin portretul de fază al acestei holograme. Acesta este
cel de-al doilea factor fizic principal care explică caracterul informaţional
(şi nu energetic) de a transmite semnale, cât şi o viteză infinit de mare de
transmitere a semnalelor.
12. Câmpurile de torsiune
trec prin medii naturale fără a suferi pierderi. Acest fapt reprezintă un
factor natural, dacă ţinem cont că în calitate de cuante ale câmpurilor de
torsiune figurează neutrino.
13. Viteza undelor de
torsiune din punct de vedere teoretic este egală cu infinit. Vitezele mult mai
mari decât cea a luminii nu reprezintă ceva neobişnuit pentru fizică. Acestea
au fost prezente în teoria gravitaţiei a lui Newton . Vitezele mai mari ca a luminii au
fost observate experimental pentru prima dată de către N.Kozârev, mai târziu au
fost confirmate de către alţi doi colegi, iar la nivel cuantic de către
Zeilinger. Este util de remarcat faptul că perturbaţiile de spin într-un mediu
de spin se propagă în aşa fel, încât ele nu pot fi ecranate. În acest caz apare
posibilitatea de creare de comunicaţii subacvatice şi subterane, cât şi de
legături prin alte medii naturale.
14. Toate corpurile din
natura vie şi din cea moartă se compun din atomi, dintre care majoritatea au
spinii atomici sau nucleari clasici care nu sunt nuli. Ţinând cont că toate
corpurile se află în câmpul magnetic al Pământului, de prezenţa momentelor
magnetice ale atomilor şi nucleelor, care reprezintă urmări ale prezenţei
spinilor şi sarcinilor clasice indicate, ia naştere o procesiune care generează
radiaţia de torsiune turbionară. În felul acesta, toate corpurile posedă
câmpuri de torsiune (radiaţii) proprii.
15. Întrucât diferite
corpuri au un ansamblu diferit de elemente chimice, un set diferit de compuşi
chimici cu stereochimie diferită - cu repartizare spaţială diferită în corpuri
a acestor atomi şi a compuşilor chimici, atunci toate corpurile posedă câmpuri
de torsiune strict individuale.
Oricât de neobişnuite ar
fi proprietăţile câmpurilor de torsiune, ele nu numai că trebuie să fie
acceptate, dar trebuie să ne ghidăm după ele în mod obligatoriu, întrucât
aceste proprietăţi reprezintă realitatea obiectivă care ne este dată de către
natură, ceea ce, în plus, este confirmat şi din punct de vedere experimental.
Caracterul neobişnuit al
proprietăţilor şi, implicit, al manifestării câmpurilor de torsiune se poate
ilustra prin următorul exemplu: tuturor ni se pare că fizica cunoaşte totul
despre mecanică. Se vorbeşte mult, în special, despre inerţie, însă nu se
explică ce este inerţia. Fizica nu numai că nu cunoaşte ce este inerţia, dar
nici nu poate explica dacă forţele inerţiei sunt interne sau externe în raport
cu corpurile în mişcare. În TVF este demonstrat faptul că inerţia reprezintă
manifestarea câmpurilor de torsiune în mecanică. De aici rezultă în mod direct
că dacă pot fi comandate câmpurile de torsiune, atunci implicit pot fi dirijate
şi forţele inerţiei şi, pe această bază, pot fi create propulsoarele universale
care nu folosesc tracţiunea reactivă sau factorul de frecare. Cel mai
neobişnuit factor este posibilitatea nu numai teoretică, dar şi practică, de a
se crea sisteme care se mişcă pe seama unor forţe interne.
Traducere
din limba rusă şi prelucrare de prof. psiholog - parapsiholog Lucian IordănescuCATEVA CONSIDERATII DESPRE CONTROLUL MINTII
Despre controlul minţii şi
atacuri energetice la distanţă s-au făcut studii importante în timpul
războiului rece în Statele Unite şi URSS. “Savanţii” şi-au desfăşurat activitatea în departamente specializate,
finanţate din fondurile armatei. Noi am împrumutat modelul sovietic. În România, studiul acestor
fenomene a luat amploare în anii’80, odată cu scandalul Meditaţiei
Transcedentale (în care erau implicaţi membrii de vază ai PCR şi intelectualii
zilelor noastre), când Securitatea a primit verde pentru operaţiunea specială
cu nume de cod Oracolul. Armata, dar
mai ales Securitatea ceauşistă au avut compartimente specializate în studiul
fenomenelor extrasenzoriale. Un pasionat al domeniului, fiind generalul-mason
Francisc Radici, fost (până-n 2008) director al Direcţiei Generale de
Informaţii a Apărării. Compartimentul de studii paranormale al Securităţii a
funcţionat în cadrul celebrei Brigăzi Speciale U, numită şi “Fantome”.
Generalul în rezervă Cornel Biriş, nume de cod Gruber, astăzi profesor
universitar la o cunoscută facultate particulară, a condus brigada până la
desfiinţare, la începutul anului 2000. După dezmembrarea Brigăzii U, în H256
(componenta internă) şi Formaţiunea R (componenta externă), compartimentul
“violet” s-a împărţit şi el în două.
O parte din paranormalii Securităţii au fost trecuţi la Direcţia H 256 în
subordinea generalului Nicolaie Iana (nume de cod Prahoveanul), restul
compartimentului fiind transferat la Direcţia Operaţiuni
Speciale, condusă de generalul Isac Adrian, eliberatorul-şef al ostaticilor
români din Irak. Cele mai bune rezultate în domeniul “Flăcării Violete” le-a
înregistrat ofiţerul SIE Iuri Floroiu, coleg de “Securitate” cu faimosul
colonel Dan Dumitru, mai cunoscut în presă ca directorul sub acoperire al
Oficiului pentru Gestionarea Relaţiilor cu Republica Moldova din subordinea
Cancelariei Primului Ministru. Iuri Floroiu a fost scos în rezervă relativ
recent, cu gradul de maior, fiind absolvent de psihologie la o universitate
nerecunoscută de SIE. Floroiu apare ocazional în aceleaşi emisiuni frecventate
de un alt politruc şcolit la Ştefan Gheorghiu. Este vorba de generalul Emil Străinu,
consilier al Parlamentului României în probleme neconventionale si asimetrice.
La bază, Floroiu este ofiţer de interceptări în cadrul Serviciului de
Informaţii Externe, preocupările sale zilnice rezumându-se la scanarea
eterului, în căutare de transmisiuni neautorizate de pe teritoriul României. După trecerea sa în rezervă, ocupându-se
de parapsihologie şi de secretele dacilor. Cât despre colegul său Dan Dumitru,
acesta este mason de frunte şi prieten la cataramă cu mulţi din greii
serviciilor secrete ruseşti şi moldoveneşti. Ofiţerul a copilărit cu Mircea
Geoană. A spionat în SUA până în 2000 şi a colaborat intens la dosarul
“Patriarhul” cu ofiţereasa securităţii Doina Moinescu. Este implicat alături de
Moinescu şi alţi ofiţeri SIE în firme pe spaţiul Republicii Moldova. Jurnalista
Adriana Duţulescu l-a identificat pe Dan Dumitru în staful de campanie al
pesedistului Geoană, chiar în noaptea în care s-au anunţat rezultatele turului
II al alegerilor prezidenţiale din 2009. Se pare că era cel puţin consilier pe probleme de securitate al celui de-al
doilea om în stat. Împreună cu alţi haidamaci ai Securităţii, Dumitru
făcea demonstraţii de forţă (folosind arme de foc) în faţa jurnaliştilor
prezenţi la eveniment. În ceea ce priveşte „Flacăra Violetă”, se pare că Mircea
Geoană nu a fost consiliat doar de securiştii săi de taină ci si de un alt "neconventional" aflat intr-o permanenta ocultare (nu este vorba despre Aliodor Manolea) în care are
încredere oarbă, ci şi de doctorii americani care i-au inoculat ideea că ar fi
fost atacat energetic.
Consemnarea lui Eduard Ovidiu Ohanesian
ENERGII SI
RADIAȚII MALEFICE. ATACURI ENERGETICE
Atacul energetic se
manifestă asupra corpului nostru energetic și are în vedere crearea unor
blocaje energetice, pierderea de energie vitalã sau chiar decesul celui in
cauzã. Acesta poate fi fãcut constient și din rãutate, sau inconștient (vampirismul
energetic), poate fi direct sau indirect, se poate petrece ziua sau noaptea
(când omul este mai deschis energetic și nu se poate proteja conștient)
și
poate fi provocat de una sau mai multe persoane și îndreptat, de asemenea,
asupra unei persoane, a unei colectivitãți sau a unei comunitãți. Corpul
nostru fizic este înconjurat sau aflat în imersiune în fluidul unui câmp de
forţã energetic, ce urmãreşte conturul corpului şi care, deşi ar putea fi
asemãnat cu o umbrã, este, mai degrabã, ca un „frate geamãn“. Acest corp
geamãn, deşi invizibil, poate fi perceput de cineva care este sensibil şi a
cãrui capacitate de percepție vizualã depãşeşte plaja de vibraţii a vederii
normale, cu ajutorul ochilor, ca fiind o luminiscenţã albãstruie, pe care unele
persoane cu capacitãţi de extrasenzoriale o numesc „etericã“. Este „Corpul
energetic“, el dã energie şi „modeleazã“ corpul fizic, are aproximativ aceeaşi
formã cu acesta, fiind nu numai o extensiea lui, ci şi o „formã“, deoarece el
dã posibilitatea corpului fizic sã îşi menţinã caracteristicile şi forma. El dã energie corpului fizic
distribuindu-i putere vitalizatoare care îl încarcã cu dinamism. Corpul energetic poate fi privit ca un
corp de naturã electromagneticã. Aflat între realitatea fizicã şi cea
non-fizicã el transformã cele mai delicate şi eterice energii non-fizice,
decodificã și transmite informații corpului fizic. Dar, din pãcate, vibrațiile
energiilor decodificate nu sunt tot timpul pozitive, ci și negative, iar acestea
vor duce la intruziuni, lipsã de armonie, blocaje (în chakre) sau defecţiuni
care se vor manifesta mai devreme sau mai târziu asupra pãrţii corespunzãtoare
din corpul fizic, sau chiar a întregului. Printre informațiile decodificate în
câmpul energetic sunt și cele furnizate de gândurile celor din
jur, mai ales atunci când sunt programate și direcționate
cãtre noi. Gândurile pozitive au, în general, un efect benefic, deoarece
menţin starea de armonie în interiorul corpului energetic, pe câtã vreme
gândurile negative provoacã acorduri dizarmonice în undele de energie și,
odatã decriptate, oferã individului direcția de acțiune doritã de emitent
sau contribuie la apariţia unei afecţiuni sau boli.
Gândurile negative – forță
distructivă
Gândul este o forţã, o energie,
dar este de asemenea o materie foarte subtilã care lucreazã într-o regiune
foarte îndepãrtatã de planul fizic. În stare abia creatã, gândurile pe care le
formãm nu ating, încã, materia densã, vizibilã; ele nu ating şi nu fac să
vibreze decât ceea ce se apropie cel mai mult de natura lor, adicã elementele
cele mai subtile care existã în noi sau în alţii. Gândirea, ca energie, ca vibraţie şi
forţã este perceputã de anumiţi centri care sunt dotaţi cu antene: aceste
antene, situate în creier sau chiar mai sus, în planul eteric, se pun în
vibraţie şi trimit mesaje altor aparate; în acest moment, în tot corpul se
produc înregistrãri, cuplãri, circulaţii de forţe, de energii. Imediat ce se
stabileşte comunicarea, energiile circulã şi pot produce efecte în materie. În
acel moment gândul este puternic, se manifestã în plenitudine: trece prin
ziduri şi obiecte, se poate realiza, acţioneazã asupra materiei. Fiecare gând
se materializeazã: fiecare gând, dorinţã, intenţie, fiecare idee are formã,
culoare, dimensiune, iar pentru a le vedea este suficient sã privim în jur. Dar
aceste efecte nu sunt imediate. Gândirea este capabilã sã atingă materia, dar
ca sã poată acţiona asupra obiectelor sau fiinţelor, gândul trebuie condensat:
lucrând mult timp asupra unor creaţii mentale, adãugându-le chiar particule din
propria lor materie, oamenii ajung sã îmbrace aceste forme gânduri de materie
psihicã. Anumiţi indivizi o pot face rapid, pentru cã ei cunosc tehnicile ce
permit materializarea unei forme gând, pentru ca ea să devinã vizibilã şi
tangibilã. Atâta timp cât oamenii
au gânduri şi dorinţe divine, totul este armonie, dar când oamenii sunt rãi,
răzbunãtori, cruzi, gândurile si dorinţele lor pot chiar sã ucidã. Dar sã nu uitãm
cã suntem si
emitenți
de gânduri si
implicit, putem fi si
cei care atacã energetic pe cei din jur.
Câmpul fiecãrui om contine câte un set de programe care determinã interrelatiile sale cu lumea si cu oamenii. Sentimentele de dragoste, urã, supãrare pe care le nutresc cei din jur fatã de om corespund cu strictete de ceea ce este sãdit în karma acestuia. De aceea existã oameni care sunt în permanentã jigniti, care suferã traumatisme, care sunt invidiati etc. În câmpul omului sunt conținute programe informaționale ale atitudinilor fațã de el însusi si programe ale atitudinii acestuia fatã de alți oameni. Când împotriva noastrã se întreprinde ceva neplãcut, nu e bine sã rãspundem în același fel. Ne putem opune doar la nivel fizic, însã la nivelul câmpului si la nivelul spiritual trebuie sã ne pãstrãm întotdeauna o atitudine de smerenie, de blândete, să manifestãm iubire fatã de oameni si sã tinem minte cã orice neplãcere este cauzatã de imperfectiunea noastrã.
Câmpul fiecãrui om contine câte un set de programe care determinã interrelatiile sale cu lumea si cu oamenii. Sentimentele de dragoste, urã, supãrare pe care le nutresc cei din jur fatã de om corespund cu strictete de ceea ce este sãdit în karma acestuia. De aceea existã oameni care sunt în permanentã jigniti, care suferã traumatisme, care sunt invidiati etc. În câmpul omului sunt conținute programe informaționale ale atitudinilor fațã de el însusi si programe ale atitudinii acestuia fatã de alți oameni. Când împotriva noastrã se întreprinde ceva neplãcut, nu e bine sã rãspundem în același fel. Ne putem opune doar la nivel fizic, însã la nivelul câmpului si la nivelul spiritual trebuie sã ne pãstrãm întotdeauna o atitudine de smerenie, de blândete, să manifestãm iubire fatã de oameni si sã tinem minte cã orice neplãcere este cauzatã de imperfectiunea noastrã.
Prin urmare, starea de disconfort resimtita ca urmare a unui atac energetic printr-un emitator radionic, se poate
manifesta in forme si momente diferite:
- in timpul
noptii, spre exemplu, persoana se poate trezi din somn, brusc, agitata, fara a
exista un motiv precis;
- uneori, ea poate simti o senzatie de caldura interioara neobisnuita, ce se intensifica cu trecerea timpului, si care este insotita de scaderea energiei sale vitale si incapacitatea de a mai reactiona;
- de asemenea, poate simti o presiune la nivelul unor zone ale corpului (de obicei cele mai sensibile) sau intepaturi, frisoane, tahicardie (fara o cauza reala), transpiratii, dureri locale ca si cum ar primi niste oovituri, emotii nejustificate. Sunt numeroase starile de disconfort determinate de cauze reale, obiective, dar sunt multe si cele induse.
06 ianuarie 2014
- uneori, ea poate simti o senzatie de caldura interioara neobisnuita, ce se intensifica cu trecerea timpului, si care este insotita de scaderea energiei sale vitale si incapacitatea de a mai reactiona;
- de asemenea, poate simti o presiune la nivelul unor zone ale corpului (de obicei cele mai sensibile) sau intepaturi, frisoane, tahicardie (fara o cauza reala), transpiratii, dureri locale ca si cum ar primi niste oovituri, emotii nejustificate. Sunt numeroase starile de disconfort determinate de cauze reale, obiective, dar sunt multe si cele induse.
06 ianuarie 2014
Despre YN energia lunara - feminina si despre YANG energia solara - masculina
Este riscant sa iubesti femeia, fiindca te va neglija si te va dispretui. Supune-o, si atunci va fi atenta cu tine, apoi te va respecta. Femeia nu poate iubi si nu poate fi devotata. Ea doar se indragosteste si se ataseaza.
Postulatul de mai sus, nu mai are nevoie de demonstratie deoarece isi demonstreaza viabilitatea prin continutul sau, continut care s-a demonstrat de-alungul mileniilor prin relatia dintre femeie si barbat - prin relatia dintre energia Yn si energia Yang. Mai apoi, pornind de la un adevar fundamental, acela al relatiei dintre energia Yn (cu semnul polar minus) si energia Yang (cu semnul polar plus) rezulta pe cale de consecinta ca Femeia este: "A FI", iar Barbatul este : "A FACE". Insa-si realitatea obiectuala a vietii acestei lumi quadro-dimensionala, in dinamica ei permanenta arata ca, intotdeauna Barbatul trebuie sa cucereasca Femeia, iar Femeii nu-i ramane decat sa aleaga Barbatul. Iata cele doua posturi: femeia-lunara-pasiva si barbatul-solar-activ.
INTREBARE: Care este motivatia faptului ca poporul agathars - antecesorii tracilor - in conduita lor sociala, practicau proprietatea comuna asupra femeilor? Barbatii isi alegea femeia si nu invers ca in ziua de astazi? Vezi si acest link: http://www.efemeride.ro/socant-dovezile-incredibile-ca-poporul-roman-se-trage-dintr-o-specie-extraterestra - http://www.efemeride.ro/socant-dovezile-incredibile-ca-poporul-roman-se-trage-dintr-o-specie-extraterestra
INTREBARE: Care este motivatia faptului ca poporul agathars - antecesorii tracilor - in conduita lor sociala, practicau proprietatea comuna asupra femeilor? Barbatii isi alegea femeia si nu invers ca in ziua de astazi? Vezi si acest link: http://www.efemeride.ro/socant-dovezile-incredibile-ca-poporul-roman-se-trage-dintr-o-specie-extraterestra - http://www.efemeride.ro/socant-dovezile-incredibile-ca-poporul-roman-se-trage-dintr-o-specie-extraterestra
PROIECTUL
MONARCH – CONTROLUL ABSOLUT AL MINTII
În mijlocul subtilei înşelăciuni
cerebrale practicate asupra populaţiei credule, printr-o multitudine de mediumi
manipulaţi, stă una dintre cele mai diabolice atrocităţi ce se realizează
asupra unui segment al rasei umane; o formă de control sistematic al minţii ce
a impregnat fiecare aspect al societăţii de aproape 50 de ani. Pentru a evalua
obiectiv cele ce urmează, unii ar trebui să-şi revizuiască ideologiile
preconcepute în legătură cu natura dualistă a lumii.
După al doilea război mondial,
Departamentul Apărării al Statelor Unite a „importat” mulţi oameni de ştiinţă
de vârf nazişti germani şi fascişti italieni, precum şi spioni via America de
Sud şi Vatican .
Numele de cod al acestei operaţiuni a fost „Proiectul Agrafa” (Project
Paperclip).(4) Unul dintre cei mai însemnaţi oameni pe care i-a luat America a
fost generalul german Reinhard Gehlen, şeful informaţiilor pentru Rusia al lui
Hitler. După sosirea în Washington
D.C. în 1945, Gehlen s-a întâlnit
de mai multe ori cu Preşedintele Truman, generalul William „Wild Bill” Donovan
– directorul Office of Strategic Services (OSS) şi cu Allen Dulles, care avea
să devină mai târziu şeful CIA. Obiectivul sesiunilor lor de brain-storming era
să reorganizeze serviciul de informaţii american, transformând-o într-o extrem
de eficientă organizaţie acoperită. Punctul culminant al eforturilor lor a
produs Grupul Central de Informaţii ( Central Intelligence Group) în 1946,
redenumit Agenţia Centrală de Informaţii (CIA) în 1947. Reinhard Gehlen a avut
o profundă influenţă în crearea Consiliului Naţional de Securitate (National Security
Council), de la care a derivat Actul Naţional de Securitate din 1947. Această
parte legislativă a fost creată pentru a proteja un număr excesiv de activităţi
guvernamentale ilegale, inclusiv programe clandestine de control al minţii.
Proiectul „MKULTRA”, la 13 aprilie
1953, după indicaţiile date de Richard Helms, director delegat al informaţiilor
centrale (Deputy Director of Central Intelligence – DDCI), cu scopul de a
stabili un „mecanism special de finanţare de o sensibilitate extremă”. (6)
Presupusa etimologie a lui „MK” este „Mind Kontrolle”. Traducerea evidentă a
cuvântului german „kontrolle” în engleză este „control”. (7) o armată de
doctori germani procuraţi după război din sferele naziste, a fost de o
inestimabilă valoare în dezvoltarea lui „MKULTRA”. Corelaţia dintre
experimentele desfăşurate în lagărele de concentrare şi numeroasele
sub-proiecte ale „MKULTRA” sunt foarte clar evidenţiate. Variatele căi de
control al omului utilizate în „MKULTRA” au inclus iradierea, electroşocurile,
psihologia, psihiatria, sociologia, antropologia, grafologia, substanţele de
hărţuire şi materialele şi aparatura militară, „LSD” fiind cel mai des utilizat
„material”. O procedură specială, numită „MKDELTA”, a fost stabilită pentru a
conduce „MKULTRA” în străinătate.
O secţiune a modificărilor părţii
luminoase (bune) şi a părţii întunecate (rele) sunt conectate şi rotite în
jurul unei axe. Una dintre structurile interne principale (şi sunt multe) din
interiorul sistemului este modelată în forma unei spirale duble, ce constă în
şapte nivele. Fiecare sistem are un programator intern ce supraveghează
„paznicul porţii” (demonii?), ce permit sau blochează intrarea în diferite
camere. Câteva dintre imaginile predominant văzute de către
victime/supravieţuitori sunt copaci, „copacul vieţii” din Cabală, cu sistemele
de rădăcini aferente, bucle infinite, litere şi simboluri antice, pânze de
păianjen, cioburi de sticle sau oglinzi, măşti, castele, labirinturi,
demoni/monştri/extratereştrii, scoici, fluturi, şerpi, panglici, arce, ceasuri,
roboţi, diagrame ale lanţului de comandă şi/sau scheme de circuite de computer.
Un locotenent-colonel al armatei de
uscat a SUA, din Divizia de Război Psihologic a DIA, Michael Aquino, este
ultimul dintr-o serie de sadici sponsorizaţi de guvern. Aquino, un geniu
excentric, a fondat Templul lui Set, o ramură a Bisericii lui Satan a lui Anton
LaVey. Obsesia sa pentru ritualurile naziste de idolatrizare şi manipularea
hipnotică a oamenilor pe care acesta o practica l-a făcut pe acesta un candidat
ideal pentru poziţia de „maestru programator”. Aquino a fost implicat în
scandalul îngrijitorilor de la Baza Presidio a armatei de uscat, în care acesta
era acuzat de molestarea copiilor de tigani. Dupa spusele sale, programul
Monarh actioneaza la nivelul intregii planete si este dedicat acestei etnii, pe
primul loc aflandu-se tiganii unguri, ca fiind cei mai receptivi, dar si cei
mai ruypti de realitatea culturala a mileniului trei..
Heinrich Mueller a fost un alt
programator important care avea numele de cod „Doctor Blue” sau „Gog”. A avut,
se pare, doi fii ce şi-au desfăşurat activitatea în comerţ. Originalul „Doctor
Black” a fost, se pare, Leo Wheeler, nepotul răposatului general Earle G.
Wheeler, care fusese comandantul şefilor de state majore întrunite (commander
of the Joint Chiefs of Staffs) în timpul războiului din Vietnam. Protejatul lui
Wheeler, E. Hummel, este activ în Nord-Vest, împreună cu W. Bowers (din linia
de sânge Rotschild).
Nivelele
programării „Monarh”
ALFA – este programarea obişnuită sau
„generală” în cadrul personalităţii de control de bază; se caracterizează
printr-o extrem de mare capacitate de memorare, împreună cu o creştere substanţială
a forţei fizice şi a acuităţii vizuale. Programarea în alfa este realizată prin
divizarea deliberată a personalităţii victimei, care, în esenţă, cauzează o
separare a creierului drept de cel stâng, permiţând o unire programată a
acestora printr-o stimulare a legăturii neuronale.
BETA – se referă la programarea
„sexuală”. Această programare elimină toate convingerile morale învăţate şi
stimulează instinctul sexual primitiv, liber de inhibiţiile stabilitatii
intr-un cuplu permanent. Modificările „felină” pot apărea la acest nivel.
DELTA – acesta este cunoscut ca
„programarea-ucigaş”, dezvoltat iniţial pentru antrenarea agenţilor speciali
sau a soldaţilor de elită (de exemplu Delta Force, Primul Batalion al
Pământului, Mossad etc.) pentru operaţiuni acoperite. Debitul optim de
adrenalină şi agresiunea controlată sunt evidente, subiectele sunt lipsite de
frică, subiecţii sunt foarte sistematici în îndeplinirea însărcinărilor lor.
Instrucţiuni de sinucidere sau autodistrugere sunt incluse la acest nivel.
TETA – luat în considerare la
programarea „psihică”. Liniile de sânge (acelea care vin din familii ce sunt
satanice de multe generaţii) au arătat o mai mare înclinare spre posedarea
abilităţilor telepatice, în comparaţie cu celelalte linii de sânge. Datorită limitărilor
sale evidente, diverse forme de sisteme de control electronic al minţii au fost
dezvoltate şi introduse, cum ar fi dispozitive telemetrice umane biomedicale
(implanturi în creier), lasere cu energie direcţionată ce utilizează microunde
şi/sau electromagnetismul. Se spune că aceştia sunt utilizaţi în cooperare cu
computere foarte avansate şi sofisticate sisteme de urmărire prin satelit.
OMEGA – o formă de programare pentru
„autodistrugere”, cunoscută şi ca „Codul Verde”. Comportamentele corespunzătoare
includ tendinţele suicidale şi/sau automutilarea. Acest program este, în
general, activat când victima/supravieţuitorul începe terapia sau interogarea
şi pre multe amintiri au fost recuperate.
GAMA – o altă formă de protecţie a
sistemului este „programarea prin inducerea în eroare”, care permite
dezinformarea şi direcţionarea greşită. Acest nivel se întrepătrunde cu
demonologia şi tinde să se regenereze mai târziu dacă este dezactivată
inadecvat.






Nivelurile era mai bine? Lung ,inutil.
RăspundețiȘtergere